October 23, 2020, 6:57 am

Дневен хороскоп за 22 ноември

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

ОВЕН

ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот.

РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да извлечете добра поука.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте конфликтни ситуации.

БИК

ЉУБОВ: Во своите емотивни проценки бидете реални, не можете да очекувате саканата личност да ги оствари сите ваши слатки соништа.

РАБОТА: Угледајте се на успешните соработници и применете сличен принцип на работење. Секогаш постои некој кој може да ви пружи корисна информација.

ЗДРАВЈЕ: Разубавете го својот изглед и расположение, опуштете се.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Немојте да дозволите вашето внимание да го привлечат некои личности од страна или ласкавите комплименти кои ги добивате.

РАБОТА: Деловната ситуација прифатете ја како логичен тек на настаните и ако добар поттик да го промените својот однос кон соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да го сочувате здравиот разум и присебниот дух.

РАК

ЉУБОВ: Чувствувате ново емотивно полетување, планирајте некоја омилена забава или љобовна средба. Ќе ви одговара весело друштво.

РАБОТА: На вам е да покренете иницијатива во добар правец, а другите да ја реализираат вашата идеја.

ЗДРАВЈЕ: Делувате позитивно на својата околина.

ЛАВ

ЉУБОВ: Имате добро претчувство, а љубовната игра е најубава кога во неа учествуваат двајца избрани.

РАБОТА: Ако сакате се да функционира на беспрекорен начин, потребна ви е вам добра волја и одредени професионални манири кои представуваат ваш заштитен знак.

ЗДРАВЈЕ: Важно е правилно да на насочите својата енергија.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Во емотивна смисла непотребно го ставате на искушение партнерството трпение, ќе зажалите поради некои зборови или постапки.

РАБОТА: Нема причина за строго да ги форсирате своите деловно финансиски палнови, како и да игнорирате нечие присуство.

ЗДРАВЈЕ: Дозволете си себе подобар третман и поквалитетни услови.

ВАГА

ЉУБОВ: Се чини дека некој строго го контролира вашето однесување. Сакате поголема емоционална слобода или нова можност да ги реализирате вашите намери.

РАБОТА: Бам ви е важно да стекнете нечија доверба во деловните кругови, Вие делувате многу разумно во некои раслични ситуации, а тоа го приметуваат другите.

ЗДРАВЈЕ: Потребни Ви се повеќе часови сон.

ШКОРПИЈА

ЉУБОВ: Саканата личност очекува да и посетите повеќе време и внимание.

РАБОТА: Очекувате голема пофалба или признание за деловните резултати што сте ги постигнале.

ЗДРАВЈЕ: Применувајте некои техники за релаксација.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Премногу Ве погодува нечие однесување или нова одлука. Вие се грижите да го потиснете вашето расположение пред блиските.

РАБОТА: Вие располагате со добри аргументи, но на некој Ваш соработник не му е во полза вистината да исплива на виделина.

ЗДРАВЈЕ: Вечерните часови посветете ги на некое хоби или релаксација.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Вие се грижите за љубовните дилеми, имате лоша презентација за близок роднина. Кон партнерот делувате недоверливо и претпазливо.

РАБОТА: Вашите идеи звучат добро, но околината нема доволно слух за бизнис компромис што подразбира различен модел на однесување.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба да се оптоварувате со „сериозни мисли”.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Покажете и на саканата личност дека добра волја и малку внимание значи многу повеќе од некои „скапи подароци”.

РАБОТА: Вашиот ентузијазам, самодоверба и гордост може да се толкуваат на различни начини. Потребна е мудрост да ги балансира вашите желби и можности.

ЗДРАВЈЕ: Опуштете се со вашата омилена забава и релаксација.

РИБИ

ЉУБОВ: Партнерот инсистира на заеднички промени. Треба да имате доволно разбирање и добра волја.

РАБОТА: Важно е да го почитувате протоколот, па не вршете прекршоци што може да ве загрозат пред вашите соработници.

ЗДРАВЈЕ: Нема причина да бидете оптоварени со лажни мисли.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This