Дневен хороскоп за 23 декември

Поврзано

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...
- Advertisement -

Водолиите имаат проблем во комуникацијата, Рибите влегуваат во нова врска.

Прочитајте го хороскопот за 23 декември.

Овен

Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни со исходот.

Можно е да ви се допаѓа личност која делува студено во комуникацијата со вас и не сте сигурни на што сте.

Здравјето е добро.

Бик

Не ви треба професионална промена. Тоа што го сакате е стабилност. Уморни сте од постојаната неизвесност.

Сакате семејство и брак но не сте задоволни од односот кој го имате со саканата личност.

Намалете го стресот.

Близнаци

Можно е да не сте подготвени да се посветите на својата работа онолку колку што би требало.

Ако сте слободни, можете да очекувате многу поволен ден за љубовно познанство.

Зголемете го внесот на витамини.

Рак

Повторувате некои грешки и дополнително ја комплицирате својата ситуација. Пред вас е неповолен ден.

Можно е саканата личност да покажува незадоволство и да има замерки на вашето однесување.

Посетете лекар.

Лав

Некогаш имате впечаток дека сите важни обврски се ваша грижа и тоа ве мачи.

Односот меѓу вас и партнерот се менува од ден на ден. Не сте задоволни и сметате дека е подобро да раскинете.

Проблеми со стомакот.

Девица

Влегувате во нов проект кој на долг рок ќе се покаже како многу значаен за вас.

Ве очекува ново познанство.

Проблеми со циркулацијата.

Вага

Иако имате напорно темпо на работа, чувствувате дека работите одат на подобро.

Партнерот покажува дека му значите и му пречи вашата љубомора.

Можна е кашлица.

Шкорпија

Ве очекува можност да дојдете до напредување кое за вас би можело да биде многу значајно.

Ве очекуваат нови ситуации на полето на љубовта и подготвени сте да преземете иницијатива кон личноста која ви се допаѓа.

Внимавајте на хормоните.

Стрелец

Упорни сте и ќе постигнете се што сакате.

Со саканата личност имате мали проблеми во комуникацијата и доста несогласувања на тоа поле.

Внимавајте на исхраната и навиките.

Јарец

Не е поволен ден за работа. Не очекувајте премногу.

Разочарувањето низ кое минувате ве прави посилни. Време е да го смените погледот на светот.

Мала главоболка.

Водолија

Можно е да имате погрешен впечаток за некоја личност со која соработувате.

Кавгите со саканата личност ве вадат од такт. Пред вас е тежок ден за комуникација.

Пад на енергија.

Риби

Немојте да очекувате премногу работи денеска.

Ако сте слободни, ве очекува можност за нова врска.

Склони сте кон воспаленија.

Latest News

Владата на Заев и Филипче без никаква јавна дебата и консултација , вчера потпишале одлука за прифаќање на неиспитаната вakцина против Koвид 19

Германија, Франција, Италија и Холандија потпишале договор за идна набавка на 300 милиони дози од вакцината против коронавирус која...

Важно – Утре дeжуpни ќе бидат овие билетарници на ЈСП во Скопје

Утре, среда, 15 јули, дежурни ќе бидат три билетарници на ЈСП. Од 7 до 19:30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче,...

ЈО – Итнo и со приоритет се постапува по индиции за извршени кpивични дeлa поврзани со изборите

Итно и со приоритет се постапува по индиции за извршени кривични дела поврзани со изборите, при што известувањата веднаш се проследуваат до соодветните основни...

Тeшкa coобрaќaјкa во тетовско, зaгинa мотоциклист

Мотоциклист загина во сообраќајна несреќа која се случила вчера на локалниот пат с.Палатица – Желино. Во несреќата учествувале автомобил „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управуван...

Teлoтo го зaвиткaл во вреќи и ќебе, па го фpлил – Кpивичнa за скопјанец кој ја y6ил партнерката

Единицата за насилен криминал на СВР Скопје при Бирото за јавна безбедност до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против И.Е.(36)...

More Articles Like This