Дневен хороскоп за 23. ноември 2018 година

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што ве очекува оваа среда

Погледнете што ве очекува оваа среда. Овен Бидете внимателни кому ја давате својата доверба. Можно е да се случи да се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата

Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата. ОВЕН Работа: Сакате по секоја цена да се...

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

ОВЕН

Работа: Подготвувате нов проект и потребна ви е концентрација затоа што креативноста не ви оди денеска.

Љубов: Лесна прошетка, опуштена атмосфера без тензија. Брачните парови после долго време гледаат заедно во ѕвездите.

Здравје: Внимавајте на кичмата.

БИК

Работа: Лов во „матно“. Нешто се зборува, но до вас не доаѓаат вистинските информации. Бидете внимателни.

Љубов: Романтична, идилична атмосфера. Водете сметка можеби тоа е некоја нереална слика на целата ситуација. Добро поминете си, но не се занесувајте.

Здравје: Болки во стопалата.

БЛИЗНАЦИ

Работа: За релевантна информација морате многу да комуницирате. Не сте воодушевени со таа идеја, ама нема резултати по друг пат.

Љубов: Потребна ви е страст, нешто што ќе ве покрене на акција.

Здравје: Вртоглавица. Одморајте повеќе.

РАК

Работа: Имате некои аспекти денеска да направите добри договори.

Љубов: Потребна ви е врска со некој кој има смисла за хумор, живот, хоби, излегувања.

Здравје: Мали проблеми со зглобовите на нозете.

ЛАВ

Работа: Обичен ден за работа со странците. Секој Лав кој има барем малку можности да направи работен договор, нека го искористи денешниот ден. Парите сигурно доаѓаат на време.

Љубов: Емотивно сте полни со ентузијазам и лично чувство на среќа. Партнерот ве обожава. Уживајте во љубовта.

Здравје: Обратете внимание на крвниот притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Иако сакате да промените нешто, не сте сигурни дали тоа е 100% добро за вас.

Љубов: Се наоѓате во променливо расположение, но партнерот не го запоставувајте. Вашите фази на емоции некогаш се чудни за околината и за партнерот. Не е тоа ништо злонамерно.

Здравје: Проблеми со забите.

ВАГА

Работа: Партнерство во работата е најважно. Доколку имате добри соработници, ќе имате добри финансиски резултати.

Љубов: Познанството со еден доминантен Овен, интересен пред се за друштво. Ако партнерот ви е товар, излезете од дома.

Здравје: Проблеми со жолчката.

ШКОРПИЈА

Работа: Добра перспектива за работа во текот на денот. Вие сте лидер без кој реално не се може. Ги имате сите можности да заработите големи пари.

Љубов: Вашата емотивна врска ќе има поврзаност со вашата работа. Можеби ќе имате подобри идеи ако ги добиете од саканата личност. Послушајте го советот.

Здравје: Младите личности треба да обратат внимание на уринарниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не треба да го менувате својот комфор кој сте го стекнале на работното место. Партите се фактор кои доаѓаат и заминуваат. Чувајте ги идеите.

Љубов: Неодлучни сте и потајно се плашите на неуспех. Не сте сигурни дали да влезете во врска со помлада личност од вас.

Здравје: Стомачни тегоби.

ЈАРЕЦ

Работа: Интересен почеток на денот. Ќе се појави личност од огнен знак и ќе ви внесе доверба, оптимизам за некои нови идеи.

Љубов: Во врска сте со личност која работи во државна институција. Незадоволството на партнерот ве мачи и вас.

Здравје: Напнатост.

ВОДОЛИЈА

Работа: Работата ви е врзана за креативност и забава, или барем така треба да биде. Никако не се впуштајте во работи кои ви создаваат монотонија.

Љубов: Вашето его е силно и веројатно нема да ја гледате саканата личност од што се гледате себе. Променете го стилот на однесување, може да го навреди партнерот до вас.

Здравје: Избегнувајте ладни напитоци.

РИБИ

Работа: Одличен ден за привлекување на пари. Оние кои се занимаваат со интелектуална работа, имаат добри аспекти со странство.

Љубов: Слободните припадници на овој знак се во центарот на вниманието. Привлекуваат каде и да се најдат. Еден Лав ќе ви биде инспирација.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести