October 28, 2020, 1:00 am

Дневен хороскоп за 25. ноември 2018 година

Поврзано

Јарците нeзaдoвoлни oд cитyaцијaтa нa paбoтa, Шкорпиите фoкycиpaни нa peшaвaњe нa пpoблeмитe

ОВЕН Работа: Ги одработувате своите обврски нормално додека очекувате прилив на финансии. Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е...

Oдличeн дeн зa Paкoвитe, Cтpeлцитe зaдoвoлни oд пpиливoт нa пapи

ОВЕН Работа: Ги користите приватните познанства со цел промовирање на сопствениот бизнис. Љубов: Емотивно сте незадоволни. На граница сте да пукнете...

Дневен xopockoп за 25.октомври 2020 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ќе се обидете уште повеќе да се зближите со личноста што ја сакате. Во тоа ќе ви помогне...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Доколку денеска вашиот ден е работен, вие барате соработници. Немате премногу време да се оддалечувате на локации кои не ви се на дофат.

Љубов: Семејството е заедно. Партнерот и вие денеска одлично соработувате.

Здравје: Намалете го внесот на брза храна.

БИК

Работа: Комуникацијата мора да се засили со сите колеги. „Наоружајте“ се со аргументи.

Љубов: Магична личност од странство може да ве заинтересира. Тие кои се во врска ги очекува долг и тежок разговор.

Здравје: Нервоза влијае на вашиот нервен систем. Медитирајте.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Правете шанса да се свртите кон нова работа. Пишување, издаваштво би можело да тргне кон своето освојување.

Љубов: Врските кои се стабилни ќе останат така. Оние кои се „нишаат“ ќе пробаат да ги смират страстите.

Здравје: Избегнувајте ги сите работи кои ќе ви донесат воспаление.

РАК

Работа: Добра комуникација со друг Рак. Одлично се разбирате и поддржувате, и давате корисни совети еден на друг.

Љубов: Романтична средба. За почеток само разговор.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Се занимавате со себе си, со својата внатрешност. Не е потребно да се истакнувате премногу.

Љубов: Тешко ви е да зборувате за емоциите или сте се заљубиле во личност која е многу млада од Вас, па не сте во состојба тоа да го кажете.

Здравје: Понекогаш барате причина да бидете болни. Намалете ја хипохондријата.

ДЕВИЦА

Работа: Имате преголема одговорност за другите. Дали тие ги ценат доволно вашите напори?

Љубов: Емотивни блокади, кочници… Ако воспоставите отворен разговор со саканата личност, тогаш полесно ќе ги избегнете несогласувањата во врската.

Здравје: Важно е да ја одржите самоконтролата.

ВАГА

Работа: Одличен ден за кариера, популарност, пари. Немојте да ја пропуштите шансата да се покажете во најдобро светло.

Љубов: Полни сте со сјај. Ново познанство е пред вас, доколку сте сами.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Започнете го денот со важни соработници. Имате големи шанси за добар договор.

Љубов: Партнерот бара повеќе нежност, внимание. Вие го запоставувате поради работа.

Зддравје: Чувајте ја кичмата. Многу работите, се трошите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате за големи пари кои морате да ги заработите. Пред вас е работа која ви носи задоволство и зголемување на буџетот.

Љубов: Бидете трпеливи ако ја сакате личноста која ви се допаѓа. Тоа е личност околу која морате добро да се потрудите.

Здравје: Притисокот ви варира.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувате од една млада личност во знакот на Рак да ви помогне. Имате добра соработка и со Близнаци. Можете да се надевате на пари.

Љубов: Партнерот ви е на прво место, и затоа ќе уживате во љубовта.

Здравје: Не сте претерано загрижени.

ВОДОЛИЈА

Работа: Користете ја својата внатрешна сила, интуиција да напредувате. Имате средба со клиенти кои доаѓаат од Северна Америка.

Љубов: Добра шанса за сите слободни Водолии е личност која има развиена харизма за говорник.

Здравје: Морате да се грижите повеќе за своето здравје. Често ви паѓа имунитетот.

РИБИ

Работа: Можете да се препуштите на соработниците. Оние се во овој момент тие кои имаат повеќе сила, енергија да се носат со задачите.

Љубов: Добар дел од денот ќе го минете сами, вечерта ве очекува подинамичен дел. Сакате ноќни забави.

Здравје: Избегнувајте енергетска храна, особено навечер.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This