October 1, 2020, 1:09 am

Дневен хороскоп за 6. јануари 2020 година

Поврзано

Дневен хороскоп

ОВЕН Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки. Имате нагласена потреба за љубов и...

Дневен xopockoп за недела (27. септември 2020)

ОВЕН Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор. - Реклама - Љубов: Уживате во времето минато со...

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...
- Advertisement -


Овен

Денеска имате можност да потврдите некои договори кои претходно сте ги оствариле.

Можно е да постојат некои неразјаснети околности меѓу вас и личноста која ви се допаѓа, па сте малку несигурни.

Менувајте ги лошите навики.

Бик

Потребно е да поработите на комуникацијата со соработниците бидејќи некогаш делувате затворено и тврдоглаво.

Ви се допаѓа личноста која не покажува дека има чувства кон вас, но вие уште се надевате. Некаква сила ве влече кон неа.

Потребно ви е да се опуштите.

Близнаци

Многу обврски се пред вас и ќе бидете оптоварени со работа. Тоа ви создава нервоза.

Ве очекува познанство со личност која ќе ја запознаете преку пријател или познаник. Подготвени сте за нова љубов.

Главоболка во првиот дел од денот.

Рак

Денешниот ден е поволен за работа, па можете да очекувате дека се ќе ви тргне од рака.

Постои личност од минатото на која често мислите, иако разумот ви вели да ставите точка.

Болка во грбот.

Лав

Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите, а тоа е сосема несвојствено за вас.

Потребно ви е на саканата личност отворено да и покажете колку ви е важна.

Проблеми со циркулацијата.

Девица

Не очекувајте дека денес ќе ги завршите сите обврски кои ви се во план. Нешто ви стои на пат.

Време е за конкретен договор со саканата личност, на тема на заедничката иднина.

Уморни сте.

Вага

Поволен ден за носење нови одлуки. Смирени сте и можете трезвено да размислите и одлучите што е најдобро за вас.

Емоционалната ситуација постепено се поправа.

Внимавајте на колената.

Шкорпија

Бевте загрижени за финансиската ситуација, но сега конечно работите се подобруваат.

Тешко ги покажувате своите чувства, а саканата личност пробува да и покаже што и пречи кај вас.

Зголемете го внесот на витамини.

Стрелец

Ако во текот на денешниот ден не сте подготвени за конечна одлука во однос на работата, можно е подоцна да се каете.

Партнерот очекува да сте поискрени.

Внимавајте на алергии.

Јарец

Можно е да сакате да го менувате своето работно окружување и дека работното место не ви одговара.

Морате јасно да дефинирате во која насока ќе одите со саканата личност. Ви треба искрен разговор.

Пад на имунитетот.

Водолија

Ако сте брзоплети, можно е да донесете одлуки кои ќе бидат лоши за вас.

Имате големи шанси за успешна и квалитетна љубовна врска. Доаѓа период на убави мигови.

Можна е настинка.

Риби

Не носете одлуки поврзани со работата. Почекајте малку.

Неповолен ден за љубов.

Избегнувајте тешка храна.

Latest News

Прогласен кapaнтин во Мадрид

На жителите на Мадрид, кој моментално е жaриште на инфекцијата, ќе им биде зaбрането да ги нaпуштаат домовите, освен...

Заев за Каракачанов: Тој ми е пријател и тој премногу ја сака Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за ТВ Стар, говорејќи за пpоблемот со Бугарија, рече дека вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу...

Американските pазyзнавачки служби планирале да го отpyјат Асанж

Американските pазузнавачки служби планирале да го отpyјат или kиднапираат основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, пишува британскиот весник „Гардијан“. Деталите за оперaцијата ги раскажал поранешен вработен...

Внимавајте: Коpoнавирусот се пренесува и преку мобилните телефони

Мобилните телефони можат да го пренесат коронавирусот, сугерира истражување спроведена на италијанскиот универзитет „Тор Вергата“ во Рим. Истражувачите, предводени од професорот Џанлорето Д’Ало, откриле дека...

Прогласена вонpeднa состојба во Чешка

Чешката Влада прогласи вонpeдна состојба, која стапува во сила од понеделник, и воведе мерки кои вклучуваат огрaничување на собири и забрaнa за мјузикли и...

More Articles Like This