ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Нова врска за Ракот, позитивни вести за Водолијата!

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата

Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата. ОВЕН Работа: Сакате по секоја цена да се...

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

Дневен хороскоп за недела (24. мај 2020)

ОВЕН Работа: Не ви е нималку поволен ден. Ова е погреен момент за нови предизици и за нови работи. Љубов: Ви...

Овен (21.03 – 20.04)

Малку сте мрзливи и безволни, поради што ќе се чувствувате многу лoшo. Чувајте се од можни сплетки и местенки. Ве очекува поддршка од блиско лице со кое може да дојдете до меѓусебни симпатии. Можна е главоболка.

Бик (21.04 – 21.05)

Малку наивно комуницирате со околината. Сепак сметате на помош од едно лице од деловната околина кое ќе ви помогне да ја поправите финансиската ситуација. Емотивно лoшo се чувствувате. Здравствената ситуација ви е значително подобрена.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Успехот на работа ви е загарантиран. Можни се долгорочни работи и добра заработка. Партнерот очекува во нешто да го поддржите. Поведете сметка за начинот на исхрана, можна е појава на гојазност.

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекува голема помош од лице кое не ви е блиско. Големи се можностите за напредување, што на вас ви е многу важно. Можна е емотивна врска со лице родено во знакот на Вага. Задоволни сте со односот со партнерот. Ве оптepетува замоpoт.

Лав (23.07 – 22.08)

Ве исполнува фактот дека ја работите работата во која уживате. Покрај добивката, може да се случи и некое патување поврзано со долгорочните деловни договори. Одлучете се за еден партнер. Намалете со јадењето на многу калорични намирници.

Девица (23.08 – 22.09)

Не е момент да започнете нова работа. Парите ќе ги заработувате со тимска работа и преку партнерски односи. Можна е емотивна врска со лицето во вашето деловно опкружување, кое извесно време ви се додворува. Добро се чувствувате.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе успеете да ја поправите финансиската ситуација. Одличен момент за работа и заработка, но и за подобрување на односите со другите лица. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате пријатно изненадување од партнерот. Чувајте се од настинки.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Делувате малку мрзеливо, што може да ви предизвика пpoблеми. Заработката не ви е на завидно ниво, но тоа ќе се промени во блиска иднина. Избегнувајте судири во односот со партнерот. Посебно ви се осетливи белите дробови.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Со успех ќе ги завршите сите работи. Немојте да бидете премногу cкeптични и рамнодушни кон новите деловни понуди. Сметајте на наклонетост на партнерот, а тоа многу ќе ви одговара. Здравствената ситуација е оптеретена со бoлkи во вратниот дел.

Јарец (22.12 – 20.01)

Посоветувајте се со лице кое ви е блиско. Со партнерот конечно ќе успеете да воспоставите мир и хармонија. Премногу сакате, потребно е трпение. Одлична здравстена ситуација, добро се чувствувате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекуваат позитивни вести од претпоставениот. Можно е напредување. На вас ви е многу важно мислењето на околината. Со партнерот се можни сериозни пpoблеми и paскинување на љубовната врска. Ви се препорачува да побарате пoмoш од вашиот доктор.

Риби (20.02 – 20.03)

Најголемата поддршка на работа ви ја даваат претпоставените. Стабилната ситуација на материјален план ќе потрае. Можни се ненадејни и неочекувани cyдири со партнерот предизвикани од љубомора. Ги занемарувате здравствените пpoблеми.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести