ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овој хороскопски знак го очекува нов љубовен почеток, а еве што ги очекува рибите

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Овен Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Игнopирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува сpцeтo

Овен Денеска ќе ви се случат некои несогласувања со околината. Не трошете енергија во одбрана на своите намери. Игнорирајте ги...


ОВЕН

Работа: Денеска ќе имате многу „ситни“ обврски кои ќе ве окупираат. Но, денеска добра организација е клучна за успешен работен ден.

Љубов: Не чувствувате дека сакате премногу да се врзувате. Уживајте во својата слобода.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

БИК

Работа: Денеска очекувајте мирен ден без многу обврски. Ќе ви годи промена во однос на брзиот работен ритам.

Љубов: Со партнерот сте изградиле таков однос што и двајцата мислите само на вас.

Здравје: Без проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Иако вашите очекувања не се високи, денеска можете многу да остварите. Немојте да се плашите да бидете амбициозни.

Љубов: За оние кои не се во врска, ова е еден здодевен ден без промени. Ако сте во врска, тогаш таа е стабилна.

Здравје: Проблеми со стомакот и варењето.

РАК

Работа: Денеска ќе имате идеи кои би можеле да донесат до проширување на работата. Поставете се одговорно и размислувајте кон иднината да ги реализирате.

Љубов: Со саканата особа имате се поголеми проблеми околу комуникациите.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ЛАВ

Работа: Можноста за појавување на неочекувани проблеми е голема денеска. Денеска бидете подготвени за напорен и ден со стрес.

Љубов: За да ја одржите врската со саканата особа, морате да покажете подготвеност за компромис.

Здравје: Можни проблеми со варењето.

ДЕВИЦА

Работа: Вашите планови се остваруваат полека, дури и ако не приметувате. Наскоро е можно унапредување.

Љубов: Денеска ќе остварите интересна комуникација со необична личност која сте ја запознале.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

ВАГА

Работа: Денеска е поволен ден за склопување на договори со лица од странство или работни патувања доколку сте ги имале во план.

Љубов: Личноста која денеска прв пат ќе ја сретнете, ќе почне да има силни чувства кон вас.

Здравје: Избегнувајте претерување.

ШКОРПИЈА

Работа: Конечно, напредувате по прашањето на финансии кои долго ве загрижуваа. Денеска е можно да ја зголемите заработката.

Љубов: Очекувајте интересна личност да ви пријде. Тоа ќе биде почеток на вашиот однос.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве чекаат непредвидени и нагли промени. Можно е денеска да дојде до компликации на кои не сте се надевале.

Љубов: Ќе имате повеќе шанси за нова познанства и флерт. Ве чека еден возбудлив ден кој ќе го паметите.

Здравје: Низок притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве чека одличен ден во кој ќе имате сила и способност да се носите со сите потешкотии кои ќе ви се најдат на патот.

Љубов: Не сте фер кон вашиот партнер. Не му се посветувате доволно.

Здравје: Пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Избегнувајте било што да вложувате или да ризикувате денеска затоа што ќе немате среќа. Држете се на веќе познатите работи.

Љубов: Ве очекува интересен развој на случувањата со личноста која долго време ја познавате. Ќе бидете позитивно изненадени.

Здравје: Очите ви се чувствителни.

РИБИ

Работа: Денеска можете да остварите добра соработка со личност родена во знакот Бик која ќе донесе корист на двете страни.

Љубов: Се повеќе се сомневате во вашата сегашна врска. Партнерот не ви се чини толку приличен како на почетокот.

Здравје: Проблеми со желудникот.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести