October 23, 2020, 7:40 am

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што ве очекува овој понеделник

Поврзано

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале...

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...
- Advertisement -

Погледнете што ве очекува овој понеделник!

Овен
Денес обрнете внимание на сите информации до кои ке дојдете и ништо не сфаќајте здраво за готово. Постојат големи шанси да ги зголемите вашите приходи доколку ја препознаете вистинската прилика. Лесно ќе придобиете нечија наклонетост.

Бик
Некоја неочекувана позитивна промена во вашата финансиска состојба може да ви донесе среќа. За што и да се работи, тоа ќе има големо влијаните на вашиот живот. Не плашете се од промени, секоја промена добро ќе ви дојде.

Близнаци
Вашата интуиција и снаодливост нека ви послужи во идеите за нови проекти и шансите за заработка. Слободното време искористете го за вашиот партнер, кој едвај чека да ве види. Фокусирајте се на иднината и се ќе биде во ред.

Рак
Времето поминато со саканата личност е она што денес ќе ви го разубави денот. Исто така, бидете подготвени да се посветите и на вашите пријатели, посебно на оние кои неодамна сте ги стекнале. Со квалитетен разговор, добра музика и храна, добриот ден е загарантиран!

Лав
Физички, денес ќе се чувствувате многу силно и енергично, а исто така ќе бидете подготвени за извршување на сите обврски. Ова за вас е многу добро, бидејќи би можел да се појави предизвик кој ќе донесе нов пресврт во вашиот живот.

Девица
Ако денес сте натпреварувачки настроени, бидете сигурни дека тука се крие тајната за успехот. Трошите енергија нервирајки се за неважни прашања и проблеми кои можете и сами да ги решите наместо да се потпирате на некој Рак или Стрелец.

Вага
Доколку моментално сте во врска, вашиот однос со партнерот би можел да се искачи на повисоко ниво. Можеби ќе одлучите да живеете заедно, или ќе го одредите датумот за венчавка. Ако сте во брак можеби ќе одлучите дека сакате дете. Инспиративен ден исполнет со среќа.

Скорпија
Ќе направите некои погрешни заклучоци или погрешна проценка која може да биде многу важна за вашето работно место. Постојано имате проблем да сватите дека работата мора да постои во животот и дека мрзеливоста и негодувањето треба да ги отстраните.

Стрелец
Внимавајте на погрешни проценки, а исто така избегнувајте зависност од туѓи мислења и сугестии на професионален план за да имате успех и напредок. Најважни ќе бидат вистинските информации и вештината за говорење и пишување. Некои од вас ќе соработуваат со пријатели или роднини.

Јарец
Вашиот деловен интерес полека се насочува кон истражување. Она што сте го постигнале, тука е, но сега на дневен ред доаѓаат некои неиспитани или скриени работи. Некои ќе се обидат да ги остварат своите соништа на сосема необичен начин.

Водолија
Главните размислувања денеска се поврзани со тоа како да го подобрите буџетот. Свесни сте колку се трудите, а резултати нема. Сакате некоја додатна работа, но ќе мора и да штедите.

Риби
Вашата друштвена природа и желбата за комуникација моментално се во прв план. Одлично се чувствувате бидејќи сте задоволни во сите сегменти од животот. Партнерот се труди пријатно да ве изненади.

Latest News

Eпидeмиjaтa излeзe oд кoнтpoлa во Шпанија

Шпанија, која неделава стана прва земја во Западна Европа во која бројот на заразени надмина еден милион, вчера повторно...

ФДА гo oдoбpи „Ремдесивир“ за лeкyвaњe Koвид-19

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) го одобри првиот лек за лекување на Ковид-19: Ремдесивир, антивирусен лек што се дава интравенски на...

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале за второрангирани. Љубов: Емотивниот однос е...

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците на припадниците на заедниците, орган...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

More Articles Like This