ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Позитивен ден за Водолијата и љубовни средби за Лавот!

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата

Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата. ОВЕН Работа: Сакате по секоја цена да се...

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

Дневен хороскоп за недела (24. мај 2020)

ОВЕН Работа: Не ви е нималку поволен ден. Ова е погреен момент за нови предизици и за нови работи. Љубов: Ви...

Енергијата на Водолија и денеска е на врвот на својата моќ и не усмерува кон група луѓе, дружења, како со стари, познати и драги луѓе така и со нови и непознати. Сета таа комуникација ќе ви биде од корист како и вашата потреба да зборувате за актуелните случувања во вас, а вашите искуства подеднакво ќе им помогнат на другите колку и нивните вам. Ова е ден на взаемна помош поради која ќе се чувствувате добро на крајот на денот, задоволно и исполнето.
Ви посакуваме пријатен ден и мирна вечер.

Овен
Работа
Се обидувате да најдете ефикасно и практично решение. Особено, сте иритирани од конфронтацијата со соработниците кои очекуваат да прифатите различни деловни отстапки.
Љубов
Изгледате вознемирени, но партнерот знае како да ве инспирира во позитивно размислување и расположение. Опуштете се во блиско друштво или со лице кое ви е искрено наклонето.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Избегнувајте лице кое ви внесува дополнителна нервоза или негативно расположение кон вашата околина. Ако сте заинтересирани да стекнете нечија доверба, треба да дејствувате посебно.
Љубов
Треба подобро да ги разберете работите што партнерот постојано ги премолчува. Јасно е дека некои одговори не доаѓаат на лесен или едноставен начин.
Здравје
Чувајте се поздрави.

Близнаци
Работа
На вас е да го донесете последниот збор или конечната одлука што претставува позитивна пресвртница во деловната соработка. Бидете разумни и одговорни за вашите постапки.
Љубов
Кога ќе се сретнете со некој близок, првиот впечаток може лесно да ве излаже и да покаже погрешна реакција. Контролирајте ги вашите ненадејни изливи на љубомора.
Здравје
Проблеми со синусите.

Рак
Работа
Не ја потиснувајте вашата интуиција. Вие сте во голема мера свесни за тоа како да го предвидите текот на настанот и можниот испад на деловната сцена. Постојат ситуации каде што е тешко да се објасни вистинската причина или ефект.
Љубов
Треба да го постигнете својот внатрешен мир и задоволство, за да можете да направите нешто добро за вашата околина.
Здравје
Добро се чувствувате.

Лав
Работа
Некој не обрнува внимание на вашиот деловен авторитет или коментарите кои ги упатувате. Сепак, избегнувајте конфликт со лице кое го предизвикува вашиот начин на размислување.
Љубов
Нема причина да се однесувате премногу строго кон вашето семејство и прифатите нечие извинување. Покажете дека имате доволно разбирање и емоционален слух за она што се случува.
Здравје
Проблеми со кожата.

Девица
Работа
Делувате снаодливо во оние почетни фази кога се решаваат важни деловни интереси, но вашата концентрација опаѓа во завршната линија. Вие не можете да влијаете на токот на преговорите.
Љубов
Новото сомневање само доведува до емотивно оддалечување. Треба да имате хармоничен дијалог со саканата личност и сè ќе биде подобро.
Здравје
Пазете се од повреди.

Терезија
Работа
Ако не ви се допадне крајното однесување на некое лице, внимателно одберете ги зборовите што ги користите при извршувањето или состаноците со соработниците.
Љубов
Вие посветувате премногу внимание на некои несакани настани кои понатаму ве оддалечуваат од саканата личност или од некои заеднички планови. Нешто сте занемариле.
Здравје
Можна главоболка.

Скорпија
Работа
Мислите дека немате веродостојни информации. Поради отежнувачки околности во кои сте, не можете да го скриете разочарувањето.
Љубов
Не дозволувајте мали недоразбирања во односот со саканата личност да прераснат во посериозни проблеми кои емоционално ве оддалечуваат. Отворено зборувајте за сè.
Здравје
Добро.

Стрелец
Работа
Вашиот успех во бизнисот доаѓа од добро осмислени планови и прецизни потези. Ништо не е случајно, па бидете упорни во вашите намери пред вашите деловни партнери.
Љубов
Дајте си ново уживање и задоволство. Ќе ви годи нова емотивна средба или романтична забава во избраното друштво. Ништо не мора да биде гламурозно, туку со мерка и вкус.
Здравје
Проблеми со грлото.

Јарец

Работа
Додека вие сте цврсто тактизирате и размислувате за индиректни решенија, некој друг има многу ефикасни и постигнува позитивни резултати. Бизнис загубата илустрира различни проблеми.
Љубов
На соредбата со некој близок, бидете искрени и реални. Подобро е да не ветувате работи што не можете да ги исполните. Околностите ќе се променат.
Здравје
Добро.

Водолија
Работа
Нечии одговори можете да ги интерпретирате на различни начини. Нема причина да се однесувате сочувствително кон соработници кои го игнорираат вашето присуство или молба.
Љубов
Во емоционални средби некаде ќе добиете,некаде ќе изгубите. Сочувајте го личното достоинство во пресрет на подобра можност. Среќата е остварлива.
Здравје
Проверете ја крвната слика.

Риби
Работа
Обрнете внимание на разни информации што укажуваат на практично и корисно решение. Важно е да се зачува довербата кај одредени соработници.
Љубов
Нема потреба да ја ограничувате вашата имагинација. Изненадете ја својата сакана личност со необични идеи и активна улога. Вие делувате многу ентузијастички со намера да се допаднете
Здравје

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести