ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Посебен ден за Овенот, интересно познанство го очекува Ракот!

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што ве очекува оваа среда

Погледнете што ве очекува оваа среда. Овен Бидете внимателни кому ја давате својата доверба. Можно е да се случи да се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата

Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата. ОВЕН Работа: Сакате по секоја цена да се...

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

Овен
Ова е поволен ден за вас и можете да очекувате позитивно разрешување на ситуацијата на работа.

Доаѓа до интересно познанство со личност со која наскоро можете да почнете љубовна врска.

Полни сте со енергија.

Бик
До крајот на денот ве очекува изненадување на полето на работата. Можно е некои работи да не одат како што очекувате.

Се враќа љубов од минатото иако можеби не сте подготвени за тоа.

Можна е несоница.

Близнаци
Ако сакате да го задржите своето работно место ќе морате да ги поправите грешките кои ги имате направено во претходниот период.

Не сакате да се откажете од врската за која сте свесни дека носи многу проблеми.

Проблеми со нозете.

Рак
Ќе направите се што е потребно за да успеете да ги подобрите околностите на работното место.

Ве очекува интересно познанстбо со личност која сака сериозна врска.

Внимавајте на внесот на шеќери.

Лав
Разочарани сте и не ви е лесно да бидете истата личност која бевте порано.

Можно е да ве оптоваруваат разговорите со саканата личност. Имате впечаток дека се расположени за кавга.

Можен е хроничен замор.

Девица
Не ризикувајте ништо на полето на работата. Искористете го денот за одмор.

Саканата личност не ви дава доволно внимание и се чувствувате запоставено.

Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Вага
Неповолен ден за продажба или било каква трговија. Избегнувајте поголеми потези на полето на работата.

Ако сте во брак, можна е криза.

Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Избегнувајте претерано напрегање денеска. Можно е да се соочувате со голем стрес на работа.

Вашето импулсивно однесување ви носи проблеми во љубовта.

Проблеми со дишните патишта.

Стрелец
Финансиите не ви се стабилни и имате потреба да смените нешто околу тоа.

Не сте сигурни во своите чувства. Пред вас е период во кој можни се проблеми со саканата личност.

Внимавајте на штитната жлезда.

Јарец
Денеска нема да успеете да ги остварите своите идеи на полето на работата. Немате поддршка за такво нешто.

Делувате незаинтересирано и партнерот ви префрла дека не сте доволно посветени.

Можна е главоболка.

Водолија
Загрижени сте за работата, но немате толкава голема потреба за грижа.

Во љубовта сте несигурни и љубоморни.

Ве мачи депресија.

Риби
Можно е да немате добар однос со колегите, а во текот на денешниот ден ќе бидете склони кон некои кавги.

Трагате по нови познанства, но не сте подготвени сосема да се ослободите од својата срамежливост.

Проблеми со циркулацијата.

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести