October 23, 2020, 6:49 am

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Прочитајте што ве очекува оваа среда!

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

Прочитајте што ве очекува оваа среда!

Овен
Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата насмевка го покажува тоа.

Бик
Дозволете им на другите да се натпреваруваат во работите кои не ви се толку важни. Почекајте подобри услови. Една личност ви упатува јасна порака. Зошто ја игнорирате?

Близнаци
Доколку ве иритира нечие однесување или присуство, избегнувајте ја таа личност. Личностите полни со ароганција се вистински отров за вас. Во љубовта се обидувате да го следите секој чекор на партнерот, тоа ќе и наштети на врската.

Рак
Постои можност да ја подобрите деловната состојба, под услов подобро да ја исконтролирате својата импулсивност. Почнуваат да ве загрижуваат изјавите на партнерот или афективното однесување. Преземете нешто.

Лав
Некој од колегите ќе ви приреди негативно изненадување. А сепак, нема да добиете објаснување за таквата постапка. Во љубовта без никаква причина ќе правите љубоморни сцени.

Девица
Ќе морате да научите да се изборите со колегите. Поинаку нема да можете да се изборите за своите идеи и планови. Ви недостасува емотивна поддршка од партнерот.

Вага
На некои соработници ќе им делувате како личност на која не можат да и веруваат, но наскоро тие ќе видат дека згрешиле. Немојте да бидете строги и неправдени кон саканото лице, потребна му е поддршка.

Шкорпија
Прифатете ги новите идеи од околината со намера да го проширите вашето знаење. Некоја личност ве набљудува со заљубен поглед, доколку сте слободни обрнете и внимание. Препуштете и се на инспирацијата и уживајте.

Стрелец
Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата со деловните партнери. Најдобро е да земете неколку слободни денови со цел да се одморите и да ги избегнете кавгите. Некоја личност е многу слаба на вас, сепак немојте да ја искористувате.

Јарец
Најлесно е вината да ја префлите на другите, но со таквиот начин не ги решавате проблемите. Прифатете компромис. Нема причина за судири со саканото лице, не се муртете за се и сешто.

Водолија
Претерувате со својата љубопитност или потреба да се вплеткувате во нечии планови. Потребно е да ја задржите дистанцата. Некоја личност од минатото ќе сака да го обнови контактот со вас. Размислете дали тоа е паметно.

Риби
Преголемите цели можат да ве одвлечат во погрешна насока, но вие не се откажувате. Ќе доживете несекојдневна љубовна авантура. Можни се проблеми со циркулацијата. Ви се препорачува повеќе движење и активност.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This