ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Рибите ќе се спротивстават на неправдите, на Лавовите им започнува побалансиран период во врската

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Cтрeлeцoт ќе има бoлки во гpбoт, а Девицата ќе успее во своите намери

ОВЕН Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид....

Дневен хороскоп за четврток

ОВЕН Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

Рибите ќе се спротивстават на неправдите, на Лавовите им започнува побалансиран период во врската.

Овен

Вашиот ум денес ќе биде како машина за создавање невообичаени идеи, кои имаат потенцијал да ве издвојат од вашите конкуренти. Не ја потценувајте вашата креативност, туку одушевете ги вашите претпоставени. Кој вели дека мора да ги совладувате препреките? Обидете се да најдете начин да ги заобиколите.

Бик

Ако му верувате на претчувството, ќе избегнете сериозни и тешки ситуации. Среќата ви е на поле финансии. Од друга страна, пак, мора повеќе да го пазите здравјето и да пиете повеќе течности. Во љубовта ќе имате желба за сериозни признанија, но размислете објективно пред да избрзате.

Близнаци

Поставката ќе биде променлива. Не се оптоварувајте со одговорни професионални одлуки ако вашата позиција не имплицира такви одлуки. За време на лични разговори, не заборавајте дека секој има свои гледишта. Поработете на флексибилноста на телото.

Рак

На емотивно поле, фантазијата ќе ве води низ областа на срцето, па нема да бидете целосно реални. Ќе почнете да се отуѓувате од саканата личност. На професионално поле, уште очекувате да добиете еден одговор, што би можел да ви ја отвори вратата за соработка кон странство.

Лав

Започнува побалансиран период во вашата врска, во кој ќе се грижите и за сопствените потреби и за потребите на вашиот партнер. Ќе научите да ги гледате двете страни на приказната и да сочувствувате. Тоа ќе ве поттикне почесто да правите компромиси. Не сте во врска? Имајте на ум дека интелигенцијата е секси, па не се плашете да покажете дека имате свое мислење.

Девица

Претераната самодоверба денес може да ви донесе конфликти. Бидете пољубезни и тоа ќе ви помогне да почнете од почеток со личност со која односите се заладиле. На работното место сте најефективни кога сте смирени. Во љубовта, ослободете се од сомнежите додека не е доцна.

Вага

Не брзајте или не привлекувајте внимание. Наместо да бидете пофалени, можете да направите грешка и да се чувствувате непријатно. Нека вашите најблиски ги донесуваат своите одлуки. Прекумерната грижа ќе ги постави против вас.

Скорпија

Ќе се прашувате колку дена се потребни за другите да ве разберат во целост. Потрудете се појасно да се изразувате, па сѐ ќе дојде на свое место. На професионално поле, вашата фантазија и креативноста ќе дојдат денес до израз без оглед што и да работите. Тоа ќе биде долгорочно дело. Одморете си ги нозете.

Стрелец

Не им ветувајте на луѓето повеќе отколку што можете да исполните. Денес можно е да ги преценувате вашите можности и да сметате дека можете да постигнете сè. За жал, денот има само 24 часа, внимавајте. Научете да велите „не“ без разлика на вашата желба да му помогнете на секого. Сепак, и вие сте само човек.

Јарец

Денес претераната самодоверба може да ви донесе недоразбирања. Ова е поволен ден за деловни истражувања и остварување нови контакти. Во љубовта, останете спонтани. Нереалните фантазии и очекувања може ментално да ве исцрпат. Но, вие можете и ќе успеете.

Водолија

Вашиот креативен потенцијал е силен и можеби ќе сакате да се справите со неколку работи во исто време. Ако резултатите зависат само од вас, можете да го направите тоа, но ако тие се поврзани со активностите на другите учесници, ќе бидете неодобрени. Одговорете мирно на барањата на вашите најблиски.

Риби

Денешниот ден ќе ве поттикне да им се спротивставите на неправдите, да им одржите лекција на оние што не сакаат да чекаат во ред и да им го покажете местото на оние што ги омаловажуваат послабите. Ќе копнеете по промени и ќе одлучите да ги започнете од себе. Секое добро дело што ќе го направите денес, ќе ви ја зголемува насмевката на лицето. Ќе заспиете пресреќни.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести