ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Скорпиите се чувствуваат романтично и страствено, Биковите лесно ќе ги надминат пречките

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Cтрeлeцoт ќе има бoлки во гpбoт, а Девицата ќе успее во своите намери

ОВЕН Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид....

Дневен хороскоп за четврток

ОВЕН Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

Скорпиите се чувствуваат романтично и страствено, Биковите лесно ќе ги надминат пречките.

Овен

Ќе имате шанса да донесете некоја сериозна одлука и да имате многу продуктивен ден. Од околината ќе имате сериозна поддршка и денес сте полни со идеи за како да ги организирате вашите идни чекори на поле кариера. Ќе ви биде потешко од вообичаено да ја видите светлата страна на случувањата, но тоа не значи дека таа не постои. Потребно е само да почекате да помине периодот на песимистички мисли кај вас.

Бик

Денес лесно ќе ги надминувате пречките и тоа ќе ве направи привлечни во туѓите очи. На работното место сте во развој, иако ви недостасува мотивација. Повеќе фокусирајте се на задачите кои ви носат материјална стабилност. Среќата ви е на поле љубов. Помешајте се меѓу луѓе. Потребно ви е време за да сфатите зошто ѝ одите на нерви на некоја личност од вашата околина.

Близнаци

На емотивно поле, на сите очекувања од партнерот ќе одговорите подготвено и на тој начин уште повеќе ќе ја стабилизирате вашата врска. На професионално поле, вашата деловна комуникација денеска одлично ќе се одвива. Ќе добивате јасни одговори и поттикнувања. Здравје и совет – мали недоразбирања при договарањата.

Paк

Може да почувствувате силна потреба да се извлечете од сѐ, но каде би отишле? Гaдeњeто што го чувствувате може да биде одговор на сите притисоци поради кои cтрaдaте. Социјалните барања, работните обврски и семејните потреби можат да ве одведат до точка на пyкaњe. Денес можете да го исклучите телефонот, да спуштите ролетни и да уживате во некоја добра книга.

Лав

На емотивно поле, многумина денеска ќе увидат дека се вистински среќници и дека во љубовта им се остваруваат бројните желби. Чувајте го тоа. На професионално поле, повеќето од вас денеска успешно ќе ја поврзат креативноста, интуицијата, стандардните работи и опуштениот пристап кон нив. Ќе направите голем чекор и ќе се исповедате на саканата личност.

Девица

Денес ќе имате чувство дека работите се одвиваат пребрзо, па мора повеќе да практикувате активности во природа. Бидете во близина на луѓе кои ви ја поттикнуваат креативноста. На поле љубов, инстинктите нема да ве прелажат, потпрете се на нив. Продолжете напред кон целта, но не заборавајте да дишете и да се релаксирате со некоја вежба одвреме-навреме.

Вага

На емотивнo поле, ќе продолжите да се забавувате како да не постојат никакви пpoблeми. Ќе успеете да избегате од сè и да останете насмеани. На професионално поле, во работните задачи со млади, ќе откриете инвентивни идеи, кои целата работа ќе ја поместат за чекор понапред. Здравје и совет – за спортистите денеска е добар ден.

Скорпија

Се чувствувате романтично и страствено денес. Ако се појави некое несогласување помеѓу вас и вашата сакана личност, сега е вистинско време да го решите тоа. Размислете што е потребно за повторно да се разгорат страстите. Ако сте соло, од некој пријателски разговор може да се роди страст кон одредена личност.

Стpeлeц

Денес треба да бидете флексибилни со распоредот, обврските, но и односот кон блиските. На работното место не го бирајте полесниот пат, може да си навлечете сериозни непријатности. Во љубовта стремете се кон мир и хармонија по секоја цена. Софистицирани сте и заводливи, па дејствувајте. Ако сте сингл, една личност толку ќе се одушеви од вас, што нема да ве остави на мир.

Јарец

Понекогаш немате доволно трпение за да одговорите на различни прашања или да ги задоволите бројните барања. Полесно да се справите со ситуации кога имате различни опции отворени за поширок избор и слободно дејство. Кога ќе се сретнете со саканата личност, не отстапувајте од своите цели. Размислете, големата упорност може да има лоши последици. Проблеми со синусите.

Водолија

Добре дојдовте назад. Толку многу сте биле зафатени со вашите егзистенцијални проблеми во последно време што сте заборавиле на сегашноста и она што се случува токму пред вас. Сега сте присебни, можете да уживате во моментот, во својот секојдневен живот и оние мали нешта кој го прават животот поубав. Најблиску до себе задржете ги оние личности кои забележувате дека постојано се трудат да ви измамат насмевка. Тие се извор на вашата радост.

Риби

Бидете во близина на луѓе оптимисти, бидејќи ви недостасува енергија. На работното место мора да донесете брзи и нагли одлуки, без да барате туѓо мислење. Интуицијата нека ве води. На поле љубов мора да бидете потолерантни. Дадете си време себеси и направете нешто што ви претставува задоволство. Ќе бидете во форма, но тоа не значи дека треба да им ги вршите работите на другите.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести