ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Убави вести денеска за Близнаците, напорен ден за Овенот!

Поврзано

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

ОВЕН
Работa: Под голем притисок сте на работа и можно е секој ден се повеќе да размислувате за тоа да дадете отказ.

Љубов: Очекувате поддршка од саканата особа. Сепак, таа во моментов нема слух за вашите проблеми, затоа што е оптоварена со свои.

Здравје: Болки во зглобовите.

БИК
Работа: Не сте доволно концентрирани на работата и можете лесно да правите нови грешки на тоа поле денеска.

Љубов: Не сте заинтересирани за нови познанства. Пред личностите од спротивниот пол делувате ладно.

Здравје: Осцилации во расположението.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Вие сте многу посветени на работата и може да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите добри резултати.

Љубов: Имате прилика да го обновите контактот со некоја личност од минатото. Старата љубов ви се враќа.

Здравје: Проблеми со забите.

РАК
Работа: Немојте да допуштите некој друг да одлучува наместо вас. Важно е сами да истапите во свој интерес.

Љубов: Ако сте слободни денешниот ден е поволен за почеток на нова врска.

Здравје: Зголемете го внесто на калциум и магнезиум.

ЛАВ
Работа: Мали компликации на работното поле. Можно е некои проблеми да ви дојдат неочекувано.

Љубов: Многу сте осамени и не ви е лесно да споите некои нови познанства.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Загрижен сте поради некои проблеми на работен план. Не сте сигурни во кој правец ќе се одвива вашата ситуација.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност родена во огнен знак, можно е да имате флерт.

Здравје: Несоница.

ВАГА
Работа: Немојте да очекувате поголеми промени. Потрудете се да се посветите на вообичаените работи кои се пред вас.

Љубов: Ви се допаѓа особа со која имате некој опуштен и пријателски однос.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ШКОРПИЈА
Работа: Ве очекува опуштен ден кога се во прашање вашите обврски. Можно е да не бидете претерано оптоварени.

Љубов: Многу сте страствени и сакате да и угодите на саканата личност. Ве очекува позитивен ден за флерт.

Здравје: Внимавајте на кичмата.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Немојте да се занимавате со претерано ризични работи за да не направите поголема штета во своето работно опкружување.

Љубов: Некое време сте уживале во авантура, и сега конечно сте спремни да ја прекинете.

Здравје: Внимавајте на холестерол.

ЈАРЕЦ
Работа: Очекувате помали потешкотии на работното поле. Не оди се онака како што сте очекувале дека ќе оди.

Љубов: Доколку постои проблем во комуникацијата со саканата особа, ќе успеете да го решите денеска.

Здравје: Внимавајте на бубрези.

ВОДОЛИЈА
Работа: Не е поволен ден за склопување на нови договори. Најдобро би било да не се впуштате во поголеми планови.

Љубов: Ви делува дека партнерот се дистанцирал од вас. Имате впечаток дека нешто не е во ред.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.

РИБИ
Работа: Бројните работни обврски во создаваат притисок и неровза. Не ви е лесно добро да се организирате.

Љубов: Настапува малку тежок период за љубов. Имате доста дилеми и преиспитајте се.

Здравје: Пад на имунитетот кој носи проблеми.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести