September 22, 2020, 4:05 pm

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Финансиска добивка за рибите, стрелците ќе запознаат некој на новогодишната ноќ

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

ОВЕН

Имате шанса со соработниците да остварите добар однос и во славеничко расположение да влезете во новата година. Саканата личност максимално ве поддржува по сите прашања, и среќни сте. Пpoблеми со циpkулацијата.

БИК

Пред празниците ќе донесете некои многу важни одлуки кои на долги патеки ќе се одрезат на вашата кариера. Можно е да не сте подготвени за авантури и вашата новогодишна желба е да влезете во врска. Одморајте што повеќе.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на денешниот ден ги привршувате работите кои ви биле важни за растоварени да влезете во новата година. Ве очекува некоја тајна љубов која во вас ќе разбуди чувства на кои сте заборавиле. Вkочанетост во грбот.

РАК

Може да очекувате дека ќе имате неизвесности пред празниците и вашата ситуација ќе биде нестабилна. Односот со саканата личност би можел да ви тргне во сериозен правец. Водете сметка околу исхраната.

ЛАВ

Можно е наскоро да ви се отворат нови хоризонти и нови работни шанси за соработка со странство. Наскоро ве очекува планирање на романтично празнично патување со саканата личност. Добро се чувствувате во својата кожа.

ДЕВИЦА

Ќе имате среќа на полето финансии во новогодишната ноќ, па можна е и некоја добивка. Можно е да имате дилеми околу емоциите и не сте сигурни дали со партнерот да останете во врска. Хpoнични пpоблеми.

ВАГА

Ве очекува период во кој ќе размислувате на сериозен почеток на приватна работа. Ве очекува добар однос со саканата личност. Верувате еден на друг и во новата година може да планирате и деца. Тегоби врзани за грло.

ШКОРПИЈА

Вашата новогодишна желба и одлука ќе биде врзана за полето работа. Подготовени сте за промена на работното место. Можно е да не сте сосема задоволни од односот кој го имате со саканата личност. Пpоблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува поволен период во текот на празниците малку да одморите од обврските. Ако сте слободни, би можеле токму во новогодишната ноќ да запознаете една личност со која ве очекува една убава врска. Проблеми со дишните патишта.

ЈАРЕЦ

Во текот на денешниот ден ќе бидете посветени на приватниот живот и славјето за новата година, а работата ќе ви биде на второ место. Многу ви е важно со саканата личност да остварите добар однос. Добро.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е период во кој би можеле да очекувате нови работни шанси за соработка и заработка. Ве очекува интересен флерт и шанса за ново познанство. Нови љубовни случувања во доаѓаат во новата година. Внимавајте на исхрана.

РИБИ

Пред вас е период во кој ќе имате значајни работни одлуки но и значајно подобрување на финансиите. Кога е во прашање љубовта, ве очекува период во кој би требало да имате стабилна ситуација. Внимавајте на очите.

Latest News

Се гледаме на бapикдите: Пpoтест пpoтив нeправдите за сите нeправедно ocyдени и oбвинeти браќа и сестри

Димитар Димовски повика на протести против peваншизмот кој го прави власта врз нивните нeистомисленици и пpoтив политичкото нacилство и...

За правда која ќе стигне до сите: Пpoтест пpoтив нeправди, рeваншизам и политичко нacилство

Игор Јанушев, од ВМРО-ДПМНЕ, повика на пpoтест утре поради, како што напиша на својот фејсбук профил, рeваншизам и политичко нacилство Пpoтест пpoтив нeправди, рeваншизам и...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и понатаму остануваат нeјасни. На многу...

More Articles Like This