October 23, 2020, 5:52 am

Дневен хороскоп (07.02.2020)

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе добиете многу интересен деловен предлог. Размислете добро пред било што да прифатите. Партнерот ги одредува правилата на емотивното однесување, а на вас ви преостанува да се помирите со неговата одлука.

Бик (21.04 – 21.05)

Имате одлични идеи, но како да не можете да допрете до надредените. Време е да научите како да се истакнете. Во врската негативните мисли не ви се потребни. Обидете се да ги исфрлите од главата.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашите соработници и пријатели имаат добри намери, па така ве очекуваат позитивни случувања. Немојте да се двоумите пред лицето кое ви упатува емотивни сигнали.

Рак (22.06 – 22.07)

Внесете малку трпение во работата и сигурно ќе успеете да ги остварите зацртаните деловни планови. Внимателно анализирајте го тоа што саканото лице ви го зборува. Можно е нешто да крие од вас.

Лав (23.07 – 22.08)

Вашата предност е во тоа што вашите соработници немаат доволно храброст да ви се спротистават. Надвор од својата волја ќе се соочите со партнерот кој упорно ве критикува. Не драматизирајте, обидете се да водите разговор.

Девица (23.08 – 22.09)

Иако сте полни со енергија треба да имате во предвид дека денес не можете да остварите се што сте замислиле. Нема потреба да го мешате саканото лице во деловните одлуки кои ги правите.

Вага (23.09 – 22.10)

Немате доверба во соработниците. Ве советуваме да не ги откривате своите планови. Ве погодува однесувањето на партнерот. Не ви одговараат постојаните изговори.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доколку ви е важно да остварите подобри резултати, би требало да ја промените деловната тактика. Слободните можат да очекуваат зближување со една личност од опкружувањето.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вложувате голем напор, но некој нема доволно почитување за вашите деловни резултати. Партнерот има одлични идеи и планови. Но тие не се вклопуваат со вашите, затоа поразговарајте со него.

Јарец (22.12 – 20.01)

Премногу сте затрупани со деловните амбиции, а всушност ништо не правите. Преиспитајте ја вашата емотивна врска. Изгледа дека многу работи шкрипат, но вие тоа не го забележувате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Избегнувајте секаков вид на ризик во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Поради тоа партнерот ве искористува максимално.

Риби (20.02 – 20.03)

Позитивно сте расположени. Обидете се да го пренесете тоа на работата. Нема причина за лажна скромност. Инсистирајте на совршеност. Оние во врска или брак се во хармонични односи.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This