August 11, 2020, 1:59 am

Дневен хороскоп 14.05.2019

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

Сонцето во тригон со Плутон, овој вторник, на секој од нас ни испраќа позитивна поттикнувачка енергија. Ова е ден за големи промени и големи чекори напред, ќе бидете ослободени, мотивирани, со огpомна самодоверба.

Денес и Венера е во секстил со Марс, љубовта и сексот се здружени, убава енергија, создадена од страст, а овој аспект продолжува понатаму преку аспекти на други енергии.Ден подоцна Венера преминува во Бик, а Марс во Рак. Земја и вода – повторно добитна комбинација.
Ви посакуваме прекрасен ден!

Овен

Работа Делувате нескромно во вашите изјави за соработниците. Вие не дозволувате некој друг да одлучува за условите и деловните интереси. Стилот на однесување што го применувате подразбира различни коментари.

Љубов Нема потреба да се спроведуваат нови емотивни шеги или да се пркоси на некој близок. Бидете одмерени во вашите барања. Здравје Одлично.

Бик

Работа Врз основа на добрата интуиција и влијанието на факторите на среќа, успешно работите на различни страни. Проследено со сплет на добри околности. Постојат резултати кои истовремено ги потврдуваат вашите интелектуални и практични способности.
Љубов Новите случувања во средбата со саканото лице се добра причина за взаемно уживање. Вие делувате многу ентузијастички и можете да ги задоволите оние што ги сакате. Здравје Проблеми со варењето.

Близнаци

Работа Важно ви е да ја импресионирате вашата околина или лице кое внимателно ги следи вашите професионални активности. Понекогаш различните детали имаат суштинско значење за крајниот успех или за поголема почит меѓу соработниците. Љубов Усмерете ги вашите мисли и внимание на лице кое има слични емоционални афинитети и кое целосно може да ве разбере. Здравје Добро се чувствувате.

Рак

Работа Важно ви е да ја импресионирате вашата околина или лице кое внимателно ги следи вашите професионални активности. Понекогаш различните детали имаат суштинско значење за крајниот успех или за поголема почит меѓу соработниците. Љубов Усмерете ги вашите мисли и внимание на лице кое има слични емоционални афинитети и кое целосно може да ве разбере. Здравје Добро се чувствувате.

Лав

Работа Прекумерното изложување или потенцирањето на вашите цели како најдобро решение ја одразува вашата основна потреба за голем успех. Некаква непријатност што ве очекува во средбата со соработниците е реакција на вашето однесување. Љубов Вие намерно ги преувеличувате вашите емотивни потреби во друштво на саканата личност.Намерно претерано ги драматизирате и новите настани. Здравје Зајакнете го имунитетот.

Девица

Работа Вашиот начин на размислување наидува на гласно неодобрување кај соработниците. Затоа, не преземајте ризици во работи што не ги знаете доволно или во ситуации каде што постои некаква забрана. Важно е да го почитувате основниот деловен договор. Љубов Имате силен впечаток дека некои ветувања не се доволно чесни. Вие сте загрижени за нечија двосмислена порака или мистериозно однесување. Здравје Проверете ја крвната слика.

Терезија

Работа Нема причина да ги мистифицирате вашите бизнис планови или да игнорирате нечие присуство и влијание. Вашиот успех или однесување не треба да се дискутираат од страна на соработници кои не се доволно блиски до вас. Љубов Ви годи дополнително внимание и размена на нежност во односот со саканата личност. Некој ги освојува вашите симпатии и емоционална наклонетост. Вие откривате нови радости во нечие присуство. Здравје Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа Врз основа на комплетната деловна ситуација, успешно префрлувате дел од вашите обврски кон вашата околина и вешто организирате заедничко дејствие. Соработниците го прифаќаат вашиот начин на размислување. Љубов Позицијата на Месечината моментално влијае на вашето сентиментално расположение или потребата за емоционално приближување. Но, нов предизвик или авантура може да има некои негативни последици. Бидете доволно дискретни. Здравје Чувствителност.

Стрелец

Работа Вашите деловни постапки или начин на размислување ја потврдуваат благодарноста и позитивната улога што ја имате во друштво на соработниците. Бизнис успехот, исто така, има стимулирачки ефект врз вашата околина. Ве чекаат многу повици и интересни понуди. Љубов Партнерот има право да ве потсети на основните правила на заеднички живот, особено кога постапувате премногу ентузијастички или кога ќе заминете без добро објаснување. Здравје Проблеми со грлото.

Јарец

Работа Вашата деловна визија не може целосно да се реализира, но иднината ќе донесе подобри услови кои ви недостасуваат. Важно е да се стимулира креативниот импулс и да се одржи добар однос со соработниците. Љубов Понекогаш е тешко да се помират различни интереси со некој близок. Сакате да остварите поблизок емотивен контакт и да ја потполните хармонијата. Здравје Добро се чувствувате.

Водолија

Работа Се обидувате да го привлечете вниманието на околината во насока која најдобро одговара на вашите бизнис интереси или цели. Сепак, постојат ненадејни околности што ве успоруваат за да ги постигнете вашите намери. Љубов Вие сте вознемирени. Порано или подоцна, мора да прифатите нечии правила на заеднички живот или однесување во врската. Здравје Добро се чувствувате.

Риби

Работа Постојат различни сфери на интереси кај соработниците, но ќе можете да ги оцените реалностите и да ги препознаете факторите кои го соединуваат успехот. Животната средина има доволно доверба во вашата стручност или способности. Љубов Повнимателно анализирајте го лицето кое непотребно ве оптоварува со своето чудно однесување и малку нескромни барање. Здравје Контролирајте го притисокот.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This