August 14, 2020, 12:51 am

Дневен хороскоп (20.05.2019)

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување во однос на претходниот ден. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Доколку сте имале проблем во комуникацијата со саканата личност, сега е време се да решите.

Здравје: Можна малаксаност.

БИК

Работа: Немате доволно доверба во соработниците, но и во надредените и ви се чини дека некои работи се случуваат зад вашиот грб.

Љубов: Посветени сте кон својот партнер и сакате во иднина да го почнете прашањето за брак и заедница.

Здравје: Слаба циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да добиете помош од „надворешна“ личност за која сте сметале дека не е добра за вас. Ве очекуваат изненадувања.

Љубов: Ви се допаѓа особа која неодамна сте ја запознале, не можете да престанете да мислите на неа.

Здравје: Немате проблем.

РАК

Работа: Сте оствариле стабилна ситуација на работното поле и задоволни сте со себе.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Вие ќе бидете подготвени отворени да ги покажете своите чувства.

Здравје: Водете сметка околу срцето.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте задоволни од околностите на ова поле и имате впечаток дека некои луѓе не ве ценат доволно.

Љубов: Нова личност која влегла во вашиот живот, ќе направи се што треба за да го придобие вашето внимание.

Здравје: Водете сметка околу очите.

ДЕВИЦА

Работа: Се оди во добар правец и задоволни сте. Може да очекувате поволен период за работа.

Љубов: Важно е да се соочите со грешките кои сте ги правеле. Ниту вие не сте совршени и време е да му се извините на партнерот.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Конечно вашата работа може да тргне во нагорна линија ако дадете се од себе.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте флерт со личност која е малку постара од вас.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте свртени кон работата и сакате да заработите што повеќе пари за да решите некои други проблеми.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која исто така е родена во воден знак, очекувајте врска.

Здравје: Внимавајте на штитната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Прекин на соработката може да ви донесе пресврти во работата. Треба време некои работи да ги решите.

Љубов: Љубовната атмосфера е турбулентна и променлива. Пред вас е неповолен период.

Здравје: Проблеми со простатата.

ЈАРЕЦ

Работа: Нема да бидете оптоварени, очекувајте опуштен ден како и шанса малку да одморите од обврски.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Доколку сте веќе во брак или врска, пред вас е поволен ден.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

ВОДОЛИЈА

Работа: Падот на концентрацијата секако не ви помага да ги решите насобраните проблеми на работа.

Љубов: Проблемите во вашиот брак одново се појавуваат и некогаш ви се чини дека се вртите во магичниот круг.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

РИБИ

Работа: Работната стабилност ви е загрозена и вие сте подготвени да направите се што е потребно за да најдете решение.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е поволен период да најдете нова љубов.

Здравје: Проблеми со бешика и долниот дел од стомакот.

Latest News

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

(Видео) Под опсада амбасадите на Белорусија во Москва и Киев

Врз зградата на амбасадата на Белорусија во Киев е фpлен факeл, јави дописникот на Спутник, а пpoтест е одржан и пред дипломатското претставништво на...

More Articles Like This