ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Cтрeлeцoт ќе има бoлки во гpбoт, а Девицата ќе успее во своите намери

ОВЕН Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид....

Дневен хороскоп за четврток

ОВЕН Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

ОВЕН

Ви се нуди шанса да преминете на работно место кое повеќе ќе ви одговара. Љубовното поле е променливо кај вас, и тешко ви е да најдете партнер за стабилна врска. Проблеми со алергиски реакции.

БИК

Финансиите ви се променливи. Не се чувствувате добро затоа што ви се чини дека ви бега тлото под нозете. Ве очекува интересен флерт со личноста која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Се чувствувате генерално добро.

БЛИЗНАЦИ

Ако сте се одлучиле да ја менувате работата, тоа може да ви оди малку потешко бидејќи нема нешто што ќе ви одговара во моментов. Пред вас е одличен период на ова поле. Наскоро ќе влезете во нова врска. Одлично здравје.

РАК

Ве очекува променлив ден. Ќе бидете разочарани затоа што вашите планови не се одвиваат онака како што сте замислиле. Може да очекувате средба со нова личност која ќе ви се допадне. Аритмија.

ЛАВ

Доста среќа ве очекува кога е во прашање работата. Може да се надевате на решавање на вашите проблеми. Нова љубов влегува во вашиот живот. Подготвени сте да се посветите на личноста која ви значи. Редовно проверувајте го притисокот.

ДЕВИЦА

Ако се занимавате со приватна работа, мали препреки на тој план ве очекуваат. На полето емоции ве очекуваат пречки со партнерот. Доста работи ве нервираат, но шансите за компромис и натаму постојат. Солидно здравје.

ВАГА

На работното поле ве очекува враќање на проблемите од минатото. Не ви е лесно сами се да решите. Ново познанство ве очекува сега. Подготвени сте да покажете интерес кон симпатијата. Внимавајте на синусите.

ШКОРПИЈА

На работното поле владеат позитивни промени и задоволни сте генерално од ситуацијата. Очекувајте добар однос со саканата личност. Вашата врска полека, но сигурно оди кон стабилизација. Внимавајте на вишок килограми.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да сте малку напнати, работните околности не се онакви какви што сте очекувале дека ќе бидат. Растроени сте и не ви е лесно со саканата личност да ги решите сите проблеми кои ги имате во односот. Водете сметка околу очите.

ЈАРЕЦ

Можно е некои околности да не се поволни за вас. Не сте задоволни од работната ситуација. Можно е да ви се укаже прилика за ново познанство. Подготвени сте за љубовни промени. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Обврските кои ги имате пред себе, треба добро да ги организирате за да стигнете се. Поволен ден за флерт ве очекува. Надевајте се на позитивни околности. Немате проблеми.

РИБИ

Може да очекувате добра комуникација во работното опкружување. Околу се лесно се договорате со соработниците. Чувствата кои сте ги имале кон поранешниот партнер, повторно се будат и подготвени сте за смирување. Посетете стоматолог.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести