Дневен хороскоп: 24.12.2018

Поврзано

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Овен

Вредни сте и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува поволен ден за нови одлуки.

Со саканата личност ве очекува убав ден за решавање на некои проблеми и несогласувања од минатото. Работите ќе тргнат на подобро.

Здравјето е добро.

Бик

Склони сте кон правење грешки и лоши одлуки, кога станува збор за работата.

Ве очекува познанство кое ќе ве однесе до сериозна врска и брак. Доаѓаат љубовни промени.

Избегнувајте алкохол.

Близнаци

Пред вас е одличен ден за промени на полето на работата.

Ви се допаѓа личност која покажува самодоверба и е подготвена да го направи првиот чекор кон вас.

Стабилна здравствена состојба.

Рак

Можете да очекувате позитивни вести кои ќе ви го поправат расположението. Проблемите на работа се решаваат.

Отворени сте кон личноста која ви се допаѓа и подготвени сте да го придобиете нивното внимание.

Болки во грбот.

Лав

Пред вас е донесување на голема одлука, која може да биде значајна за вашата иднина.

Врската може да ви тргне на подобро ако правите повеќе компромиси.

Време е да направите крвната слика.

Девица

Ве очекува можност да запознаете личност која ќе ви биде важна во иднина за вашиот професионален напредок.

Конечно сте подготвени за нова врска.

Внимавајте на крвниот притисок.

Вага

Ако се занимавате со приватен бизнис, пред вас е фаза во која ќе имате можност да решите некои проблеми кои ве оптеретуваат.

Саканата личност покажува дека сте и важни и се труди да ги поправи работите.

Водете сметка за вашето здравје.

Шкорпија

Краткото планирање кое го планирате би можело да ви донесе позитивна можност за нова соработка.

Ве очекува нова средба со личноста која ќе ви ги покаже своите искрени намери.

Синусите ви се чувствителни.

Стрелец

Ве очекува поволен ден за нови одлуки и промени. Пред вас е фаза на голем успех во кариерата.

Денот носи интересна средба.

Здравјето е одлично.

Јарец

Ако очекувате дека работите на професионално поле ќе се сменат, можно е малку да се разочарате.

Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате на полето на љубовта и тоа ви носи нервоза.

Здравјето е добро.

Водолија

Добро би било да земете слободен ден и добро да се одморите.

Заљубени сте и сакате да покажете колку ви значи таа личност.

Потребен ви е мир и релаксација.

Риби

Малку сте мрзеливи и некои обврски не ги сфаќате доволно сериозно.

Флертувате со нова личност и подготвени сте да им пријдете.

Ви годи физичка активност.

Извор: skopjeinfo.mk

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести