October 28, 2020, 1:50 am

Дневен хороскоп (26.11-2018)

Поврзано

Јарците нeзaдoвoлни oд cитyaцијaтa нa paбoтa, Шкорпиите фoкycиpaни нa peшaвaњe нa пpoблeмитe

ОВЕН Работа: Ги одработувате своите обврски нормално додека очекувате прилив на финансии. Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е...

Oдличeн дeн зa Paкoвитe, Cтpeлцитe зaдoвoлни oд пpиливoт нa пapи

ОВЕН Работа: Ги користите приватните познанства со цел промовирање на сопствениот бизнис. Љубов: Емотивно сте незадоволни. На граница сте да пукнете...

Дневен xopockoп за 25.октомври 2020 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ќе се обидете уште повеќе да се зближите со личноста што ја сакате. Во тоа ќе ви помогне...
- Advertisement -

Овен

Не можете да се потпрете на колегите денеска, а имате многу обврски.

Можно е да запознаете интересна личност која во вас ќе пробуди силни емоции. Наскоро ќе бидете во врска.

Зголемете го внесот на витамини и течности.

Бик

Имате шанса малку да се одморите и опуштите. Денешниот ден не ви носи многу обврски.

Новиот партнер ви дава се што ви е потребно. Среќни сте.

Имате многу позитивна енергија.

Близнаци

Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе бидете многу задоволни. Наскоро доаѓа до подобра заработувачка.

Ја планирате иднината и тоа ве прави многу среќни.

Добро се чувствувате.

Рак

Снаодливи сте и лесно ги решавате сите дилеми и проблеми. Можете да се надевате и на позитивни промени.

Ве очекува ново познанство со личност родена во воден знак.

Синусите ви се чувствителни.

Лав

Задоволни сте на полето на работата. Можете да очекувате многу позитивни ситуации.

Останувате покрај личноста која ја сакате. Задоволни сте со вашата врска.

Внимавајте на хормоните.

Девица

Потрудете се да бидете сигурни во себе. Оставете ги високите очекувања за друг ден.

Заљубени сте и ја идеализирате саканата личност.

Можни се проблеми со мигрената.

Вага

Се залетувате со големи планови на работа. Успорете малку.

Ви се допаѓа личност која делува студено кон вас. Мислите дека нема да ја освоите лесно.

Можни се проблеми со циркулацијата.

Шкорпија

Денеска ќе добиете помош околу работите кои ве мачат. Можете да се надевате на позитивен исход.

Ве очекува убаво познанство со личност која искрено ќе ви покаже дека е заинтересирана за вас.

Добро се чувствувате.

Стрелец

Ќе го остварите тоа што го имате замислено. Полека ви доаѓа заслужен напредок.

Ве очекува можност да влезете во врска со нова личност.

Би ви годела масажа.

Јарец

Поволен ден за работа, имате среќа на полето на работата.

Ви годи флертот, но не сте подготвени за сериозна врска.

Занимавајте се со спорт.

Водолија

Ве очекуваат мали расправии со личност со која блиско соработувате.

Подготвени сте да ги покажете своите чувства и не сакате да криете ништо.

Проблеми со циркулацијата.

Риби

Размислувате за промени на работа. Денес е совршен ден за тоа.

Уживате во љубовта и романтиката.

Би ви годела масажа.

Извор: skopjeinfo.mk

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This