August 13, 2020, 6:13 pm

Дневен хороскоп 27.07.2020

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Овен (21.03 – 20.04)

Имајте на ум дека сите моментални проблеми можат да се решат во присуство на блиска личност, не потпирајте се само на себе. Конечно, желбата за долгоочекуваниот повик од некоја личност ќе ви стане реалност. Можно е да ве покани на кафе.

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува емоционален повик од некој близок пријател, кој има многу грижи. Излезете му во пресрет и поканете го на ручек, после завршувањето на работното време. Што се однесува на љубовта, бидете внимателни, не верувајте им премногу на додворувачите.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Постојат соработници кои немаат доволно слух за вашите идеи, но не возбудувајте се премногу. Трпеливо чекајте да се смират негативните страсти. Немојте непотребно да го иритирате вашиот партнер, бидејќи тоа ќе донесе спротивен ефект во врската.

Рак (22.06 – 22.07)

Понекогаш не е лесно да се оствари некаков договор, па затоа внимавајте кои зборови ги користите во друштво на вашите соработници. По завршувањето на работното време можете да се опуштите со вкусен ручек со вашата сакана личност.

Лав (23.07 – 22.08)

Можеби во последен период се чувствувате напнато и отсутно, но денес направете некоја промена. Дадете се од себе во исполнувањето на дадените обврски и направете листа на работи кои би сакале да ги направите. Наградите кои ќе ги добиете за сработеното нека бидат ваша мотивација.

Девица (23.08 – 22.09)

Овој ден може да се почувствувате депресивни и осамени, а желбата за спиење непрестано да ви расте. Исто така, вашите обврски на работа ќе бидат зголемени, но не грижете се, ќе бидете пофалени и нагреадени за макотрпната работа.

Вага (23.09 – 22.10)

Вашата интуиција денес ќе биде на највисоко ниво, затоа, слушајте го вашиот внатрешен глас. Можни се и промени, како во однесувањето, така и во изгледот. Ќе бидете хиперактивни и постојано ќе сакате да правите нешто.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Толку многу возбудливи работи ќе ви се случуваат, што постојано ќе бидете насмеани и ќе ширите позитивна енергија. Во моментов, вашата кариера е во преден план и имате голема шанса за унапредување. Зграбете ги можностите и докажете се.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Она што ви треба е дефинитивно малку одмор од секојдневните обврски. Дозволете патувачкиот дух повторно да ве обземе и да ви донесе среќа. Бидете трпеливи и се ќе дојде на свое место. Кон крајот на денот, ве очекуваат компликации во врската кои не ги очекувавте.

Јарец (22.12 – 20.01)

Во последно време сте чудни, бидејќи не спиете доволно. Затоа вашиот замор се одразува на работата и на односот кон вашите колеги. Почнете да живеете здраво и вежбајте повеќе. Исто така, преиспитајте го начинот на кој се исхранувате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Престанете толку да се грижите во врска со работата и наместо тоа, отидете една вечер некаде со пријателите и забавувајте се. Време е за промени, па можеби оној кој ви се допаѓа изминатиов месец ќе ве изненади и ќе го направи првиот чекор.

Риби (20.02 – 20.03)

Искажете ја вашата креативност преку талентите кои ги поседувате. Би било добро доколку почнете да јадете здрава храна. Прекумерното консумирање на шеќер му штети на вашето здравје. Посветете му време и на приватниот живот, не го запоставувајте.

Latest News

Заев и Ахмети се договориле?: Заврши работната средба помеѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата...

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен простор неделава со авионите „СН-235“....

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција токму тоа и го...

More Articles Like This