October 28, 2020, 12:25 am

Дневен хороскоп: 27.11.2018

Поврзано

Јарците нeзaдoвoлни oд cитyaцијaтa нa paбoтa, Шкорпиите фoкycиpaни нa peшaвaњe нa пpoблeмитe

ОВЕН Работа: Ги одработувате своите обврски нормално додека очекувате прилив на финансии. Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е...

Oдличeн дeн зa Paкoвитe, Cтpeлцитe зaдoвoлни oд пpиливoт нa пapи

ОВЕН Работа: Ги користите приватните познанства со цел промовирање на сопствениот бизнис. Љубов: Емотивно сте незадоволни. На граница сте да пукнете...

Дневен xopockoп за 25.октомври 2020 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ќе се обидете уште повеќе да се зближите со личноста што ја сакате. Во тоа ќе ви помогне...
- Advertisement -

Овен

Неочекувана понуда за работа доаѓа до вас, па добро треба да размислите дали го сакате тоа. Потребно ви е време за да сфатите што сакате.

Ве очекува интересна средба со личност која ви значи. Можете да очекувате поволен ден за љубов.

Внимавајте на црниот дроб и бубрезите.

Бик

Не очекувајте многу промени во текот на денот.

Љубомората ви создава проблеми во однос на саканата личност. Можно е во вас да постои недоверба.

Вознемирени сте и под стрес.

Близнаци

Пасивни сте и не ве интересира работата. Во текот на денешниот ден би ви годело да одморите.

Партнерот очекува сериозен разговор за вашата врска, но вие немате енергија за тоа.

Проблеми со грлото.

Рак

Важно е да ја разјасните ситуацијата во која се наоѓате за да немате проблеми со недоразбирања на работата.

Саканата личност делува како да бара премногу од вас.

Чувствителен врат и рамена.

Лав

Денес ќе решите проблеми кои претходните денови ви создаваа главоболка.

Саканата личност го губи интересот.

Внимавајте во сообраќајот.

Девица

Можно е да имате многу нервози поврзани со работата.

Се отвора можност за ново познанство со личност која ќе покаже искрени намери кон вас.

Настинка.

Вага

Полека се ослободувате од обврските и можете да здивнете.

Можен е почеток на врска на далечина. Градите однос на одлична доверба со саканата личност.

Одлично се чувствувате.

Шкорпија

Брзате за да ги завршите сите обврски. Можно е да си креирате беспотребен притисок.

Ве очекува одличен однос со саканата личност. Ако сте слободни, ве очекува поволна фаза за промени.

Уморни сте.

Стрелец

Се јавуваат нови проблеми на работа кои не сте ги очекувале.

Можни се и проблеми со саканата личност.

Ве мачи стресот.

Јарец

Пред вас е ден исполнет со компликации. Можно е да ви биде потребна помош од надредените.

Ве мачи осаменоста, а нема ни нови прилики за нова љубов.

Ве мачи нервоза.

Водолија

Нестабилноста конечно ќе биде надмината. Се подобрува ситуацијата на работа.

Ве очекува нова љубовна врска со многу позитивни вибрации.

Одлично се чувствувате.

Риби

Пред вас е можност за подобра заработувачка, можете да се надевате на подобрување на работата и финансиите.

Уживате во љубовта и романтиката.

Би ви годела физичка активност.

Извор: skopjeinfo.mk

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This