Дневен хороскоп (28.02.2020)

Поврзано

Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Овен Нема излез, сериозно мора да направите чекор назад и да размислите за работите. Полни сте со идеи, но оставете...

Близнаците ќе имаат прилика да го покажат својот талент, Лавовите имаат мотивација да се трудат околу работата

ОВЕН Работа: Пред вас е поволен ден во кој може да бидете задоволни ако сте планирале почнување на промени на...

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...
- Advertisement -

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да добиете добар совет од срана на некој пријател. Можете слободно да се потпрете на блиските лица. Ќе се појави некое ново познанство. Не сте сигурни дали сте подготвени за нова љубов.

Бик (21.04 – 21.05)

Не сакате да се откажувате од своите идеи. Подготвени сте да се борите за она што сметате дека е важно и вредно. Доколку сте слободни денешниот ден е претставен како многу интересен.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Склони сте на донесување на нагли одлуки, поведете сметка тоа да не ви се одбие од глава. Размислете за бракот и сериозните чекори на љубовен план, но прашајте дали вашиот партнер е подготвен за тоа.

Рак (22.06 – 22.07)

Поволен ден ако се занимавате со приватна работа. Можете да очекувате зголемување на обемот на работа и заработка. Доколку сте во брак можете да очекувате добар ден. Со саканото лице ќе бидете среќни.

Лав (23.07 – 22.08)

Многу е важно да имате доволно трпение и да оставите некои работи да се одвиваат по својот тек. Ви се допаѓа лицето кое делува претерано сериозно и малку дистанцирано. Тоа сепак нема да ве спречи да му пријдете.

Девица (23.08 – 22.09)

Можно е да продолжат финансиските промени. Не би требало премногу да се грижите. Препорака е да го направите првиот чекор кон лицето кое ви се допаѓа.

Вага (23.09 – 22.10)

Нема причина за грижа, деловната ситуација ви е стабилна. Имате добри аспекти. Вашиот партнер покажал иницијатива и среќни сте поради тоа. Се чувствувате убаво во неговото присуство.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вие имате многу деловни обврски денес и би требало до максимум да им се посветите. Ве очекува напорен ден. Можно е љубовта денес да не ви е приоритет, но саканото лице нема да ви замери.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе уживате во мирниот ден кој е пред вас. Нема причина да се грижите премногу за работата. Опуштете се. Доколку сте слободни можете да очекувате ново познанство. Пред вас се интересни случувања со личноста која е многу посебна за вас.

Јарец (22.12 – 20.01)

Можете да очекувате поддршка од страна на работното опкружување за вашите проекти. Можете да се надевате на позитивен ден. Ве очекува комуникација со личноста која е ваш потенцијален иден партнер.

Водолија (21.01 – 19.02)

Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно е некоја личност од вашето минато да биде упорна во обидите да биде со вас.

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да се надевате на некоја прилика за хонорарна или дополнителна работа. Вашата заработка би можела да се зголеми. Во моментот балансирате меѓу две лица. Добри се во тоа, но наскоро ќе морате да се одлучите.

Latest News

(Фото) Како тоа ДУИ „тепаше“ во Вевчани?!

Што се случува во ДИК, како тоа ДУИ победи во македонско вевчани, а Алијанса во Ново Село?! Повеќе од...

Тотален хaoc во новиот софтвер на ДИК- Преку 80.000 гласови се пoгpeшнo распоредени

Новиот софтвер на ДИК направил вистински хаос со резултатите од гласањето, па хаосот е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени, објави „Канал...

ФОТО: Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина

Нерегуларностите од вчерашниот изборен ден почнаа да излегуваат на површина. Имено, советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Светлана Колариќ на својот Фејсбук профил...

Нов Зеланд – прибежиште за богати во случај на aпoкaлипсa

Новозеландскиот град Квинстаун, кој честопати се споредуваше со Аспен во Колорадо, САД, поради популарноста кај скијачите, со години беше предмет на гласини дека странските...

ВМРО-ДПМНЕ победи во најголем број на општини, оптимисти сме за формирање на мнозинство

Народот се определи за промени и за тоа дека живееме во реалност која е тешка и мачна за граѓаните. Има еден непобитен факт, таа...

More Articles Like This