Дневен хороскоп: 28.11.2018

  • November 28, 2018
  • Коментари

Овен

Пред вас е поволен ден во кој ќе добиете поддршка за реализација на своите планови.

Можете да се надевате на позитивна атмосфера во комуникација со личноста која ја сакате.

Многу енергија имате во себе.

Бик

Сите работи се под контрола и се тече по добар тек. Задоволни сте.

Можно е да постои личност која ви се допаѓа, но немате доволно храброст да и пријдете.

Зголемете го внесот на витамини и зајакнете го имунолошкиот систем.

Близнаци

Можете да очекувате добар ден. Ќе успеете да го остварите саканиот напредок или пак да ја промените работата.

Ве очекува одличен однос со саканата личност. Таа ви е посветена и приврзана.

Внимавајте на крвниот притисок.

Рак

Доаѓаат големи промени, особено ако се занимавате со приватен бизнис. Ќе успеете да остварите една важна соработка.

Чувствувате голема доза на љубов кон својот партнер и подготвени сте да запловите во брачните води.

Мали проблеми со варењето.

Лав

Ве очекува позитивна атмосфера на работа. Комуникацијата со блиските се поправа.

Ве очекува можност за флерт со личност која ви се допаѓа. Ако направите прв чекор, можна е и врска.

Можни се проблеми со грлото.

Девица

Доаѓа до подобрување на полето на финансии. Можно е да добиете некаква помош, наследство или кредит.

Вашите емоции се силни и искрени и сакате на саканата личност да и покажете дека сте подготвени за повеќе.

Здравјето е одлично.

Вага

Ве очекува напредок.

Чувствувате доза на разочараност и не сте сигурни на кој начин да се поставите во љубовта.

Главоболка.

Шкорпија

Можете да очекувате полесен ден. Земете слободен ден или одморете се од работата.

Патите за личност од минатото. Можно е врската да се обнови.

Имате проблеми со нервите.

Стрелец

Вие сте во позитивно расположение и ве очекуваат одлични промени на полето на работата.

Ве очекува интересно познанство, но не и почеток на врска.

Добро се чувствувате.

Јарец

Ќе ви се укаже можност за напредок. Надредените ќе ви покажат дека имаат доверба во вас.

Личноста која ви се допаѓа ви изгледа како некој со кој би сакале да изградите иднина.

Болки во грбот.

Водолија

Треба да донесете важна одлука, која ќе ви донесе напредок.

Отворено ги покажувате своите емоции, но не ви е возвратено во иста мера.

Имате позитивна енергија.

Риби

Ве очекуваат промени кои можат да ви донесат некои дилеми.

Нестабилен однос со саканата личност. Сакате да ги разјасните работите.

Напнати сте.

Претходно «
Следно »