October 28, 2020, 1:19 am

Дневен хороскоп: 29.11.2018

Поврзано

Јарците нeзaдoвoлни oд cитyaцијaтa нa paбoтa, Шкорпиите фoкycиpaни нa peшaвaњe нa пpoблeмитe

ОВЕН Работа: Ги одработувате своите обврски нормално додека очекувате прилив на финансии. Љубов: Емотивно сте незадоволни. Комуникацијата со саканата личност е...

Oдличeн дeн зa Paкoвитe, Cтpeлцитe зaдoвoлни oд пpиливoт нa пapи

ОВЕН Работа: Ги користите приватните познанства со цел промовирање на сопствениот бизнис. Љубов: Емотивно сте незадоволни. На граница сте да пукнете...

Дневен xopockoп за 25.октомври 2020 година

Шкорпија 24.10-22.11. Љубов Ќе се обидете уште повеќе да се зближите со личноста што ја сакате. Во тоа ќе ви помогне...
- Advertisement -

Овен

Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови.

Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите.

Немате здравствени проблеми.

Бик

Можете да очекувате добра ситуација на работа. Не ве очекуваат проблеми денес.

Љубовната ситуација е многу турбулентна, можно е да одите брзоплето од врска во врска.

Избегнувајте алкохол и цигари.

Близнаци

Можете да очекувате поволен ден. Ако се занимавате со работа со патувања, ве очекуваат интересни околности.

Не ја забележувате личноста која би сакала да ви се приближи.

Внимавајте на хронични проблеми.

Рак

Можете да очекувате напорен ден. Многу обврски се пред вас и важно е да бидете максимално сконцентрирани.

Вашата нервоза негативно се одразува на комуникацијата со партнерот. Потрудете се да ја намалите раздразливоста.

Можен е пад на имунитетот.

Лав

Пред вас се неочекувани промени. Можно е тоа да ви создава чувство на несигурност и нервоза.

Нова љубовна можност е пред вас, но не сакате да ја искористите бидејќи мислите само на бившата љубов.

Одлично се чувствувате.

Девица

Полето на работа ви носи проблеми кои ќе ги решите побрзо одошто очекувате.

Имате впечаток дека партнерот ја покажува својата негативна страна и во такво светло не сте го/ја виделе досега. Потсетете се дека секој има маани.

Проблеми со стомакот.


Вага

Финансиската состојба е променлива и тоа ве прави нервозни, но ќе успеете да најдете некое решение.

Можно е да се менува односот со саканата личност и да ви се чини дека нема доволно љубов во вас.

Внимавајте на исхраната.

Шкорпија

Ќе ви се укаже можност за напредок. Надредените ќе ви покажат дека имаат доверба во вас.

Личноста која ви се допаѓа ви изгледа како некој со кој би сакале да изградите иднина.

Болки во грбот.

Стрелец

Одложувањето на обврските ви оди од рака. Не ви се работи многу.

Вашиот брак е во криза. Не сакате да се разведете, но не знаете ни како да ги решите проблемите.

Проблеми со дишењето.

Јарец

Ве очекува добра позиција на полето на финансии. Нема потреба за грижи.

Задоволни сте со својата емоционална состојба. Ако сте во врска, од саканата личност добивате само љубов и нежност.

Се чувствувате одлично.

Водолија

Доаѓа до сериозни промени и ќе ви треба време да се прилагодите.

Сакате да и пружите љубов на саканата личност.

Болки во кичмата.

Риби

Постепено се ослободувате од стресот и притисокот на работа. Работите конечно тргнуваат на добро.

Ја сакате својата слобода и не сте подготвени да се врзете со некого.

Се чувствувате одлично.

Извор: skopjeinfo.mk

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This