Дневен хороскоп

Поврзано

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...
- Advertisement -

Овните мораат да покажат повеќе разбирање, Раковите ќе дојдат до важни информации, за Водолиите е време да ги преболат бившите.

Прочитајте го хороскопот за 20 декември.

Овен

Не донесувајте одлуки сами, комуникацијата која денес ќе ја имате може да биде пресудна за вашиот професионален успех/неуспех. Побарајте совет од колегите.

Љубовта би била подобра кога би покажале повеќе трпение и разбирање. Вашиот партнер постојано наоѓа замерки.

Направете крвна слика.

Бик

Се трудите повеќе од вообичаено, бидејќи сакате некој да ги препознае вашите квалитети. Желбата за докажување е голема кај вас.

По подолго време конечно зборувате отворено со саканата личност. Ова е ден во кој ќе уживате.

Кожата е чувствителна.

Близнаци

Не успевате да покажете се што сакате, но вашата желба е голема и не се плашите да бидете погрешно сфатени.

Можно е ново познанство, но и врска со интересна личност.

Проблеми со синусите.

Рак

Денеска ќе откриете многу важни информации. Искористете ги мудро.

Вашата сакана личност се повеќе се врзува за вас. Можете да очекувате убава заедничка иднина.

Посетете стоматолог.

Лав

Новите околности носат промени и можност за ново работно место. Искористете го тоа.

Денеска ќе ги решите љубовните проблеми. Конечно доаѓате до добра комуникација.

Можни се проблеми со кичмата.

Девица

Ве очекува успех благодарение на помошта од колегите. Денеска работното окружување ви е наклонето.

Конечно ја освојувате личноста која ви се допаѓа.

Здравјето е одлично.

Вага

Вашата работа моментално е многу стабилна. Напредок е можен и повеќе способности ваши доаѓаат до израз.

Ве очекува почеток на врска со личност која е многу различна од вас.

Внесувајте повеќе течности.

Шкорпија

Донесувате важни одлуки но работата и понатаму ве мачи. Многу сте неодлучни, можеби треба да побарате помош од колегите.

Можна е мала кавга во врската или бракот која брзо ќе се реши.

Здравјето е добро.

Стрелец

Мотивирани сте и енергични, па обврските не ви паѓаат тешко. Ова е еден од вашите подобри денови.

Конечно ќе влезете во врска со личност која ви се допаѓа веќе подолго време.

Се чувствувате одлично.

Јарец

Треба да престанете со грижите за работата, бидејќи вашето место е сигурно. Можни се конфликти со колегите.

Ништо посебно не се случува на полето на љубовта.

Полни сте со енергија.

Водолија

Работите одат одлично за вас. Посебно ако работите приватен бизнис.

Слободните Водолии лесно склопуваат нови познанства. Време е да го преболите последното раскинување.

Проблеми со бешиката.

Риби

Можни се несложувања со колеги со кои имате различни ставови. Не дозволувајте тоа да ве извади од колосек.

Се плашите да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Синусите ви се чувствителни.

Latest News

Жената сине мора да биде пред мајката-Таа ќе ти роди деца: Писмо до сите свекрви

Го научив моето дете да го држам во раце, затоа што не можев да го гледам како се бори...

Се oткaжyвa фестивалот „Егзит“

Фестивалот „Егзит“ нема да се одржи од 13-ти до 16-ти август како што беше претходно најавено, туку ќе објави нова промена на датумот до...

Teшkи пocледици кои пaциeнтите со Kовид-19 ги чувствуваат месеци по o3дpaвувањето

Пациенти кои оздравеле од COVID-19 пријавиле дека со недели, па и месеци по оздравувањето уште чувствуваат тешки последици и тегоби од болеста. Хроничен умор, потешкотии...

Не ги зaкaчувaјтe мacките на ретровизорот од автомобилот, полни се со микpoоргaнизми

Со почетокот на корона епидемијата стана задолжително носењето маски речиси насекаде. Во продавница, во банка, во трговски центар, на пазар, па дури и во...

Во отпадните води во Солун отkpиено присуство на гeнoми на kopoнавиpуcот

Концентрацијата на геномот на вирусот SARS-CoV-2 во отпадните води во Солун е на исто ниво како и на крајот од април годинава кога Грција...

More Articles Like This