ДНЕВЕН ХОРОСКОП (8.02.2019) Лавовите почнуваат љубовна врска, Водолиите уживаат во флертот!

  • February 8, 2019

Овен

Поволен ден за решавање на административни и формални прашања. Можете да очекувате среќни околности.

Моментално сте во кризна фаза со саканата личност. Можно е да ви пречи тоа што не минувате многу време заедно.

Болки во нозете.

Бик

Можете да очекувате стабилност и постепен напредок.

Тешко ги покажувате чувствата бидејќи сте разочарани од љубовта.

Внимавајте на бубрезите.

Близнаци

Ако успеете да склучите некаков договор, на долг рок ќе бидете многу задоволни.

Партнерот има огромни очекувања од вашата врска и се труди да ви го покаже тоа.

Внимавајте на алергиите.

Рак

Можни се нагли конфликти на работа. Состојбата не е онаква како што се надевавте.

Доаѓате време да дознаете некои работи за партнерот. Можно е одредени работи да не ви се допаѓаат.

Пад на имунитетот.

Лав

Немојте да бидете импулсивни на работа. Ќе се каете за тоа.

Ви се допаѓа личност која има емоции кон вас. Наскоро ќе влезете во љубовна врска.

Здравјето е добро.

Девица

Потрудете се да најдете начин да ја промените перспективата и своето мислење за проблемите на работа.

Ако сте во брак, ве очекува потежок ден. Можни се компликации.

Избегнувајте мрсна храна.

Вага

Ако планирате патување или соработка со странство, денешниот ден е многу поволен за тоа.

Можно е да дојде до прекин на врската во која сте. Не сте подготвени за компромис.

Избегнувајте ги цигарите.

Шкорпија

Ве очекува шанса да остварите подобра заработка. Можно е помошта да доаѓа од женска личност.

Имате потреба за љубов, но некако како да се укочувате кога ќе се јави можност за тоа.

Размислете за диета.

Стрелец

Можно е да ви е потребно малку да се дистанцирате од работните обврски и да се одморите.

Постојано размислувате за некои ситуации од минатото и се трудите да дојдете до одговор.

Проблеми со видот.

Јарец

Одлучни сте и можете да ги спроведете на дело идеите кои ги имате. Денеска ве очекуваат среќни околности.

Ви се допаѓа личност која делува оригинално и слободно. Можно е да не е подготвена за сериозна врска.

Ве мачи нервоза.

Водолија

Задоволни сте со ситуацијата на работа. Работите ви одат во прилог.

Уживате во флертот и авантурата со личност родена во воздушен знак.

Нервниот систем ви е чувствителен.

Риби

Можете да очекувате дека денешниот ден ќе биде прилично мирен кога станува збор за работата. Работите одат по својот тек.

Уживате во слободата која ви недостасуваше долго.

Проблеми со кичмата.

Претходно «
Следно »