ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Cтрeлeцoт ќе има бoлки во гpбoт, а Девицата ќе успее во своите намери

Поврзано

Одмарајте и peлакcирaјтe се, сите обврски може да почекаат до утре

Овен За денес препорачливо ви е малку да се одморите од прекумерното работење и да се впуштите во една релаксирачка...

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

ОВЕН
Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид. Започнува фаза на квалитетен љубовен живот. Конечно ќе успеете да постигнете нешто што долго време го посакувате. Значајно подобрување.

БИК
Не дозволувајте да ви се натрупува работа поради заморот кој го чувствувате. Почнува мирен период на љубовно поле. Ќе се чувствувате убаво и пријатно и покрај намалениот број значајни средби. Не претерувајте со пороци.

БЛИЗНАЦИ
Вашиот труд ќе се уважи, само се чека одобрување од повисоки инстанци. Додека вие си поигрувате, низ прсти ќе ви се „излизга“ прекрасна љубовна прилика. Бидете посериозни. Мала меланхолија.

РАК
На работното место ве чекаат турбулентни промени, можно е некои колеги да се претворат во „тужибаби“. Ќе бидете искрени во своите намери, без оглед на тоа што очигледно нештата не се такви какви што сакате да бидат. Ведри сте.

ЛАВ
Вашата љубезност ќе изгледа како да е лажна , зашто зад неа криете интерес за да завладеете се саканата личност. Новите работи што се појавуваат на работното место ќе ги вознемират оние ки ви работеле зад грб или во тајност. Ќе се насмеете.

ДЕВИЦА
Ќе бидете конструктивни во своите дискусии со партнерот , што на крај ќе резултира со вашите хумористични заклучоци. Многумина ќе се трудат за да се изразат на вистински начин или она што долго сте го подготвувале ќе излезе на виделина. Ќе успеете во своите намери.

ВАГА
Пред вас е ден во кој ќе имате шанса за да ја докажете својата смисла за практичност во секојдневниот живот. Ќе бидете задоволни од напредокот на работите. Денеска средувате некои ситни работи и тоа не ви оди лошо. Мали дигестивни проблеми.

СКОРПИЈА
Додека вие сонувате за нежност и внимание, партнерот ве изненадува со откачен предлог што ви носи немир. Ќе има минливи проблеми во усогласувањето на мислењата меѓу вас и вашите деловни партнери. Треба да бидете трпеливи.

СТРЕЛЕЦ
Ве очекуваат важни деловни случувања. Важни и нови информации ќе добиете од своите претпоставени. Во период сте кога односот меѓу вас и саканата личност може да напредува. Најважно е искрено да си ги покажете чувствата. Болки во грбот. Отидете на физиотерапевт.

ЈАРЕЦ
Имате многу обврси, па потребно е да се наоружате со енергија и трпение. Пред вас е период кога можете да расчистите и постигнете доста важни нешта. Не сте посветени на саканата личност поради работните обврски. Се надевате дека ќе има разбирање за вас. Пад на имунитетот. Одмарајте повеќе.

ВОДОЛИЈА
Во професионалните преговори ќе остварувате успеси. Време е да покажете дека сте способни за работното место кое го имате. Сакате да стапите во контакт со личноста која ви се допаѓа, но во вас постои некаков страв. Можеби треба поопуштено. Вашето тело е полно со енергија.

РИБИ
Очекувајте да имате доста работни обврски во текот на денот. Важно е да останете максимално фокусирани. Саканата личност навистина се труди околу вас. Искористете го денов за да уживате со неа. Грчеви во мускулите.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести