ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Paкови, не испуштајте можност за напредок, Водолии бидете подготвени за изненадување

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Cтрeлeцoт ќе има бoлки во гpбoт, а Девицата ќе успее во своите намери

ОВЕН Вашиот труд ќе се цени, а вие ќе бидете збунети секогаш кога некој ваш предлог ќе се земе предвид....

Дневен хороскоп за четврток

ОВЕН Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поради стрecнитe ситуации кои ве oптовaрувaат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Овен Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците,...

Ракови, не испуштајте можност за напредок, Водолии бидете подготвени за изненадување.

Овен
Оттргнете се од рутината и создадете си нови рутини што ќе ви го релаксираат умот. Ако работите, бидете флексибилни кон колегите. На љубовно поле владее смирена атмосфера и пријатни моменти. Уживајте максимално со партнерот меѓу четири ѕида.

Бик
Ќе добиете поволни вести, потребни ви се соработници кои се на вашето ниво. Ова е моќен ден за вас во кој ќе постигнете цел која сте ја сметале за недостижна. Не прескокнувајте фази од вашиот напредок, ниту еден успех не доаѓа преку ноќ. Полека, но сигурно – тоа е ваш рецепт за успех. Запомнете, не е љубов сè што ви се сервира како љубов. Внимавајте кому му завидувате.

Близнаци
На професионално поле, вашата комуникација со соработниците во следниот период би можела да доведе во нови, креативни решенија. На емотивно поле, како да немате желба со партнерот да разговарате на многу теми, некако се повлекувате во себе. Вашата врска со саканата личност ќе ја донесете до раскрсница на некој начин.

Paк
За оние кои работат, не испуштајте шанси за можен напредок. Немојте да избрзувате со зборувањето и обидете се да бидете што појасни во сериозните дискусии. Импресионирајте ги сите околу вас. На љубовно поле искористете го максимално времето заедно. Ќе одговорите на чувствата на партнерот и ќе бидете поотворени за љубов.

Лав
Поголем дел од енергијата што ја поседувате ќе ви ја донесе работата. Можеби ќе влезете во некоја нова работа или нова работна средина. Бидете штедливи и не влегувајте во нелегални комбинации. Ќе се двоумите околу покажување на чувствата, минатите искуства ви ги нарушуваат сегашните околности. Некој пријател ќе ве поттикне да правите посмели чекори во животот.

Девица
На професионално поле, покажете трпение во комуникацијата со соработниците за да успеете да најдете заедничко решение. На емотивно поле, крајот на вашата врска доаѓа во следниот период. Ќе ви треба време за да бидете подготвени за нова љубов. Не очајувајте, позната ви е изреката – една врата се затвора, друга се отвора. Истото важи и за вас.

Вага
Ви престои решавање на проблемот кој подолго време ве мачел и ве блокирал. Во секој случај ќе имате среќа. Некои од вас ќе имаат успех и во новата деловна соработка. Можно е да сте многу ангажирани за некоја работа која за некој месец ќе ви донесе поголеми приходи. Не се оптоварувајте со парите. Најубаво ќе се чувствувате во вашиот дом.

Скорпија
Се чувствувате ранливо и несигурно? Иако најчесто вие сте самоуверена личност која не дозволува ништо да ја „скрши“, денес ќе чувствувате како да сте го спуштиле штитот. Внимавајте, лесно може да бидете повредени. Важно е да не им судите на луѓето по изгледот. Во последно време сте многу критични кон другите. Понекогаш, волкот се крие во овча кожа.

Стрелец
Денот ќе се одвива со забрзано и динамично темпо, ќе мора да бидете во чекор со случувањата, но тоа може да ви причинува задоволство. Сепак на крај, најдете време за себе. За оние кои работат, останете смирени и фокусирани на плановите. На љубовно поле побегнете од рутината и зачинете го односот. Конечно владее мирна атмосфера.

Јарец
Денешните случувања ќе ви го променат погледот кон светот. Нечија животна приказна ќе ви покаже дека вашиот живот е многу подобар отколку што си мислите и ќе ве направи благодарни за сè што имате. Не плашете се да ги редефинирате вашите приоритети. Дел од вашиот живот кое претходно сте го сметале за премногу важно, сега ќе ви стане незначително. Но, тоа нема да трае вечно.

Водолија
На професионално поле, бидете подготвени на изненадувања кога е во прашање ова поле. Нема да биде се онака како што очекувате. Денешниот ден ви носи мали работни проблеми. На емотивно поле, вистинско време да се смирите со партнерот од минатото кон кој и натаму имате чувства. Не се јадосувајте, сѐ ќе се среди. Редовно јадете.

Риби
Добро ќе ви дојде некој совет од блиските или поискусните, бидете отворени за предлози и идеи. Се одржувате во добра форма, бидете физички активни колку што е можно. За оние што работат, искористете ги шансите да дојдете до информации. Ќе гледате на љубовта од друг агол. Ако сте во врска, сѐ што досега ви изгледало шармантно кај партнерот, повеќе нема да ве одушевува.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести