August 12, 2020, 6:40 pm

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(15.01.2019):Раковите ќе запознаат интересна личност преку пријател, Близнаците го губат трпението во љубовта!

Поврзано

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...
- Advertisement -

Овен

Подобрената заработувачка одлично влијае на вашето расположение. Ќе бидете горди на себеси.

Не сте во дилема кога се во прашање емоциите и точно знаете што сакате.

Чувствителен ви е пределот околу вратот и грлото.

Бик

Можно е денеска да сте незаинтересирани за работата и да размислувате на други работи.

Саканата личност е подготвена да ви се препушти.

Можна е главоболка, па дури и несвестица.

Близнаци

Не е поволен ден за работа, бидејќи вашето делување може да биде ограничено. Не сте во позиција ништо да менувате.

Полека губите трпение во љубовта, но ве очекува средба со личноста која ви се допаѓа. Ви пречи неизвесноста.

Проблеми со несоница.

Рак

Можете да очекувате сосема добар ден кога станува збор за работата.

Денешниот ден може да ви донесе убаво познанство преку пријател.

Здравјето е добро.

Лав

Работните промени кои следат би требало да бидат прилично добри. Можете да очекувате напредок.

Ве очекува шанса јасно да дефинирате каде води односот со личноста која ви се допаѓа.

Ве мачи забоболка.

Девица

Денеска работите ќе бидат подобри од планираното. Пред вас е поволен период за промени.

Не сте подготвени за почеток на сериозна врска.

Во добра форма сте.

Вага

Можно е да успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале претходно. Работата и финансиите полека се стабилизираат.

Вашата љубомора полека излегува на виделина. Ве мачат многу ситници.

Внимавајте на варењето.

Шкорпија

Ја имате поддршката од колегите и шефовите, искористете ја.

Подготвени сте да и се посветите на саканата личност. Ве спојуваат искрени емоции.

Можни се проблеми со бубрезите.

Стрелец

Голем број на обврски се пред вас. Сепак, ќе успеете да ги решите на најдобар начин.

Досадно ви е во врската. Чувствувате стагнација, но не знаете како да ја решите.

Зголемете го внесот на витамини.

Јарец

Не би требало да се грижите околу работата. Пред вас е ден кој е поволен на ова поле.

Ако сте слободни, ве очекува ново познанство со личност со која ќе имате интересни ситуации.

Би ви годела физичка активност.

Водолија

Ќе успеете да ја стабилизирате ситуацијата на полето на работата.

Сакате искрено да се внесете во новата врска.

Проблеми со нервниот систем.

Риби

Пред вас е поволен ден за кратки службени патувања. Денеска генерално брзо ќе ги решавате проблемите врзани со работата.

Подготвени сте отворено да комуницирате со личноста која ви се допаѓа. Сакате подобар однос со неа.

Проблеми со нервниот систем.

Latest News

Уaпceни странци вмешани во организирање на пpoтecтите во Белорусија

Шефот на Дирeкцијата за внатрешни работи на Регионалниот извршен комитет во Брест, Александар Астрејко, изјави дека странски државјани ...

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели за тв 24 претседавачот на...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај, Порталот „Лидер“ дознава...

More Articles Like This