ДНЕВЕН ХОРОСКОП(17.01.2019):Овните уживааат во љубовта, Раковите бараат причини за кавга!

  • January 17, 2019
  • Коментари

Овен

Во овој период се враќате во рутината која ви беше нарушена поради многубројните проблеми кои конечно успевате да ги решите.

Сегашниот партнер ви пружа емоционална сигурност, љубов и внимание. Конечно сте во врска во која уживате.

Внимавајте на кардиоваскуларниот систем.

Бик

Ви се отвораат нови можности кои можете да ги искористите ако продолжите да работите со исто темпо.

Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Самоуверени сте и имате силна желба да ја освоите.

Немате здравствени проблеми.

Близнаци

Денешниот ден ви е многу поволен. Ќе бидете задоволни со исходот.

Моментално сте во потрага по партнер кој ќе ви пружи стабилност. Не сакате нови возбудувања.

Проблеми со забите.

Рак

Денеска имате можност да се одморите од стресот на работа. Оставете ги грижите за некој друг ден.

Претерувате со критиките и наоѓате повод за кавга и кога го нема.

Ве мачи низок крвен притисок.

Лав

За да иамте успешен ден, морате да вложите дополнителен труд. Бидете свесни дека се може да се реши со вистински пристап.

Постои личност која ви се допаѓа и за која често размислувате.

Ве мачи хроничен замор.

Девица

Не ги земајте сите обврски за себе. Проблемите можат да се решат само со поддршка од луѓето околу вас.

Личноста која ви се допаѓа открива нова страна која не ја покажала досега.

Немате здравствени проблеми.

Вага

Можни се проблеми на работа кои директно нема да се одразат на вас, но ќе ги почувствувате последиците.

Вашиот партнер буди љубомора во вас и вашата врска се претвора во манипулација.

Потребен ви е одмор.

Шкорпија

На полето на работата не очекувајте никакви важни промени. Денес сите работи се одвиваат по својот тек.

Можно е да доживеете убава авантура со личност која ја познавате веќе неое време.

Добро се чувствувате.

Стрелец

Нема да ви биде лесно да остварите се што сакате бидејќи ќе имате повеќе обврски од вообичаено.

Ве мачи голема љубовна дилема која не знаете како да ја решите.

Пад на имунитетот.

Јарец

Не сте оптоварени со работата и успевате да го организирате своето време така што ќе се посветите на тоа што го сакате.

Чувствувате силна желба да му се посветите на партнерот.

Заштитете ја својата кожа од студот.

Водолија

Моменталната ситуација на работа е стабилна така што тоа ви дава време да разгледате нови идеи и можности.

Врската со вашиот партнер добива убав тек по искрениот разговор.

Проблеми со крвотокот.

Риби

Целите кои сте си ги поставиле себеси ќе се остварат побрзо одошто мислите.

Ве очекува убаво патување со саканата личност.

Размислувате за диета.

Претходно «
Следно »