ДНЕВЕН ХОРОСКОП(5.02.2019):Љубовни проблеми и разочарувања за неколку знаци!

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата

Шкорпиите имаат финансиски пpoблeми, Раковите сметаат дека дошло време да ја менуваат стратегијата. ОВЕН Работа: Сакате по секоја цена да се...

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

Дневен хороскоп за недела (24. мај 2020)

ОВЕН Работа: Не ви е нималку поволен ден. Ова е погреен момент за нови предизици и за нови работи. Љубов: Ви...

Овен

Можно е да успеете да испланирате некои нови договори. Во љубовта ве очекува стабилна ситуација со саканата личност. Задоволни сте.

Бик

Иако ве очекуваат важни работи, не се окупирајте со нив. Останете во убаво расположение.Отворено ги покажувате своите емоции и добивате позитивна реакција.

Близнаци

Можно е да имате поголем финансиски трошок денеска. Ве очекува ден кој ви носи убаво познанство. Подгответе се за љубовни промени. Поволен ден за почеток на диета.

Рак

Имате силна интуиција и се двоумите за некои работи.Партнерот ви одговара и убаво се чувствувате. Не размислувајте премногу.

Лав

Благодарение на вас, ситуацијата на работа се подобрува. Можете да очекувате поволни околности денеска. Можно е да имате некои сомнежи во однос на партнерот.

Девица

Немате многу доверба во соработката со една личност родена во знакот Близнаци. Ве очекува флерт со личност која од порано ви покажува дека е заинтересирана за вас.

Вага

Имате впечаток дека некои работи на полето на работата не се такви какви што посакувате. Тешко ви е да ги решите љубовните проблеми. Можен е низок крвен притисок.

Шкорпија

Можно е да не сте го оствариле тоа што го посакувате, но постепено ќе најдете решение. Ве очекува обновување на комуникацијата со личност од минатото. Подготвени сте да дадете втора шанса.

Стрелец

Пред вас е убав позитивен ден. Нема да бидете оптоварени со работата.Добар ден ако сте во врска или брак. Односот со саканата личност може да се подобри ако посакате.

Јарец

Соработниците ве почитуваат и со нив ќе остварите одличен однос следните денови. Ви се допаѓа личност која ви делува дистанцирано од вас. Ќе ви годи одмор и опуштање.

Водолија

Ви се отвора можност за промена на работата. Импулсивни сте и морате добро да размислите пред да направите нешто. Не ја разочарувајте личноста која ја сакате.

Риби

Можно е од некоја причина да морате да работите повеќе од вообичаено. Сонувате за сериозна врска, но немате можности за тоа сега.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести