ДНЕВЕН ХОРОСКОП(6.02.2019) Овните ќе имаат среќа, Биковите се сомничави кон колегите!

  • February 6, 2019
  • Коментари

Овен

Овните ќе имаат среќа и ќе успеат да постигнат еден многу важен договор кој ќе влијае позитивно на нивната работа.

Значаен ден за полето на љубовта. Поволна фаза за веридба или венчавка.

Проблеми со вртоглавица.

Бик

Склони сте кон тоа да се сомневате во луѓето со кои соработувате. Работата и колегите ви носат немир.

Ви се допаѓа личност која е поврзана со странство и со неа ви е можна врска на далечина.

Послаба циркулација.

Близнаци

Вашата креативност ќе се покаже во полн ек. Можете да очекувате поволен период за промени на работа.

Ако ви се допаѓа личност родена во воздушен знак, можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со неа.

Одлично се чувствувате денеска.

Рак

Ве очекува можност за подобро работно место. Ако сте невработени, ве очекува разговор за работа.

Подготвени сте за брак и семејство. Во вас се буди огромна потреба за емоционална стабилност.

Хронични проблеми.

Лав

Пред вас е поволен ден. Не очекувајте многу обврски.

Подготвени сте за нова врска. Можете да очекувате убава комуникација со личност која ви се допаѓа.

Имате вишок енергија.

Девица

Пред вас е можност за нова работа или сопствен приватен бизнис.

Љубоморни сте и не сакате партнерот да го види тоа.

Смирете се малку.

Вага

Многу обврски се пред вас и важно е да бидете максимално посветени.

Немате добар однос со саканата личност. Постои огромна дистанца меѓу вас.

Зголемете го внесот на витамини.

Шкорпија

Опуштете се во текот на денешниот ден. Не ве очекуваат голем број обврски.

Ако сте слободни ве очекува интересно познанство.

Проблеми со аритмија.

Стрелец

Можете да очекувате поддршка од личност од странство, кога станува збор за работата.

Ве очекува комуникација со нова личност која ќе ви ги покаже своите намери.

Добро се чувствувате и немате здравствени проблеми.

Јарец

Размислете за промени кои сакате да ги остварите, но не сте сигурни на кој начин да го направите тоа.

Можно е личност од минатото да сака да контактира со вас. Можно е да ја одбиете таквата комуникација.

Респираторни проблеми.

Водолија

Нема да бидете оптоварени со работни обврски. Дајте си прилика да се дистанцирате од работата.

Поволен ден за почеток на љубовна врска.

Можни се проблеми со хормоните.

Риби

Пред вас е поволен ден за работа. Ве очекува нов договор кој ќе ви донесе бројни бенефиции.

Ќе запознаете личност која е на иста бранова должина. Внимавајте да не се разочарате.

Подобрете го имунитетот.

Претходно «
Следно »