October 21, 2021, 12:10 pm

Дневен хopoскоп за среда (15. септември 2021)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да го стабилизирате односот со работните соработници.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека сака да правите сериозни планови за заедничка иднина.

Здравје: Проблеми со крвоток.

БИК

Работа: Очекувајте проблеми во комуникацијата со работното опкружување. Доста работи се против вас денеска.

Љубов: Може да очекувате интересен ден кога е во прашање полето љубов. Ново познанство ви доаѓа.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работната ситуација ви е наклонета во следниот период, па најдобро би било да не ризикувате на ова поле.

Љубов: Може да се надевате на стабилен однос со саканата личност. Се надополнувате.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

РАК

Работа: Може да очекувате добра ситуација кога е во прашање работата. Ќе ги остварите плановите кои ги имате.

Љубов: Ново емотивно познанство ве очекува. Ќе ви се допадне односот кој ќе ви го покаже додворувачот.

Здравје: Занимвајте се со спорт.

ЛАВ

Работа: Очекувајте промени кога е во прашање работата. Компликации полека се создаваат.

Љубов: Ако планирате патување во странство, ќе имате интересно познанство таму.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

ДЕВИЦА

Работа: Работата не ви оди најдобро. Во следниот период ќе имате некои недоумици на ова поле.

Љубов: Лесно ги покажувате своите чувства кон личноста која ви значи, и таа ви враќа со иста мера.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

ВАГА

Работа: Може да очекувате конфликти на работа. Денот не е поволен за склопување на нови соработки.

Љубов: Партнерот не е задоволен од ставот кој сте го покажале во односот со него, и полека се оддалечува од вас.

Здравје: Мали проблеми со несоница.

ШКОРПИЈА

Работа: Конечно сте почнале работа која долго сте ја имале во план. Ќе бидете задоволни од исходот на ситуацијата.

Љубов: Со партнерот не се снаоѓате добро. Имате доста пречки, караници и несогласувања.

Здравје: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да сте пасивни кога е во прашање работата и затоа немате многу случувања денеска.

Љубов: И натаму сте разочарани во поранешната љубов и не ви е лесно да ги преболите чувствата од минатото.

Здравје: Проблеми со забите.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да остварите работно подобрување за кое сте се надевале во претходниот период.

Љубов: Не ви се допаѓа ставот кој вашиот партнер го завземал кон вас.

Здравје: Кашлица.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате некои компликации во работното опкружување и нема најдобро да се сложувате со соработниците.

Љубов: Потребно е малку повеќе да пружите внимание на саканата личност.

Здравје: Проблеми поради стрес.

РИБИ

Работа: Имате шанса да менувате работни околности кои не ви одговараат. Доажа вистинско време за промени.

Љубов: Пред вам е поволен ден за љубов. Слободно покажете ги чувствата кои ги имате кон симпатијата.

Здравје: Можни проблеми со синусите.

Latest News

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат...

More Articles Like This