August 10, 2020, 10:19 am

Дневен xopockоп за вторник 28.07.2020

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

ОВЕН

Немојте да ризикувате ниту на едно поле денеска затоа што може да останете оштетени. Особено избегнувајте големи вложувања. Очекувајте интересни случувата со личност која ја познавате од порано. Чувствителни ви се очите.

БИК

Ве очекува поволен ден за соработка со личност која е родена во знакот Лав. Заедно доаѓате до успех. Можно е да не сте сигурни дали сакате да останете во врската во која сте моментално. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува важен состанок на кој на некој начин ќе се одлучува околу вашата иднина. Можно е да ви се допаѓа некоја помлада личност. Ќе пробате да и ставите до знаење дека сакате врска. Добро се чувствувате.

РАК

Можно е да имате некои неразјаснети ситуации на работното поле. Сега е време да се посветите околу тоа. Сте имале големи очекувања и сте останале разочарани. Не треба да верувате на погрешни луѓе. Проблеми со штитната жлезда.

ЛАВ

Во текот на денешниот ден се зависи од вас. Вашите одлуки сега се клучни за расплет на работната ситуација пред вас. Може да се надевате на убави случувања со личноста која ја сакате. Уживате во романтика. Вртоглавица е можна.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден за нови случувања кога е во прашање работата. Потрудете се да завршите некои стари обврски. Ве очекува средба со личност која за вас е посебна и со која сакате повеќе. Проблеми со несоница.

ВАГА

Не сте сигурни во одлуката која сте ја донеле и почнувате да разгледувате и други опции. Работната ситуација ви е некако недифинирана. Некоја личност која неодамна сте ја запознале, упорно пробува да ви се приближи. Хронични проблеми.

ШКОРПИЈА

Ве очекува многу важен ден за работното поле. Потрудете се да избегнете правење на било какви грешки. Саканата личност ви замерува. Почнува период во кој караниците ќе станат се почести. Вкочанети сте.

СТРЕЛЕЦ

Се подготвуваат промени во вашиот колектив, а вие не сте сигурни како ќе се одрази на вашето работно место.Вашиот ладен став кон партнерот наскоро ќе доведе до распат на заедницата. Кичмата и грбот ви се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Доколку сте се надевале на некоја нова соработка, ќе бидете задоволни од исходот на денешниот ден. Засега не сте заинтересирани за сериозна врска. Авантура ви е пореална варијанта. Генерално добро.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува подобрување на финансиите денеска. Пред вас е позитивен ден и кога е во прашање работата. Имате потреба да ја завршите врската која некое време се развлекува. Сте виделе и сами дека таа приказна не води никаде. Избегнувајте ги пороците.

РИБИ

Поволен ден за некоја нова работа. Доколку барате работно место, денеска е вашиот среќен ден! Ве очекува почеток на врска која би можела да трае на долги патеки во иднина. Добро се чувствувате.

Latest News

(Фото) „Пpeименуван“ еден од нajcтарите манacтири во Пpилеп

Во центарот на Прилеп е поставена нова туристичка информативна табла Убаво е секој кој доаѓа во градот да знае што...

Се „coголува“ Шар Планина

Шар планина секојдневно е се пооштетена поради сечата на дрва од страна на неодговорни граѓани. Активистите и здруженијата се жалат бидејќи сечата на Шара...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто. Секој „редовен муштерија“ во...

Колку ја чини државата негyвaњeто на еден пaциeнт со „Koвид-19“?

„Од пациентот нула па се до почетокот на август вкупниот трошок на болничките услуги за сите пациенти хоспитализирани од Ковид – 19 достигна шест...

На легендарниот спортски новинар не му било дозволено да влезе на Градски

Доајенот на македонското спортско новинарство, кој сè уште е активен како новинар, легендарниот Зоран Михајлов, вчера не го пуштиле на Градскиот стадион во Скопје...

More Articles Like This