August 10, 2020, 9:11 am

Дневен xopockоп за недела (2. август 2020)

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

ОВЕН

– Реклама –

Работа: Не е поволен ден за работа. Потрудете се да не правите големи грешки за подоцна да не бидете незадоволни.

– Реклама –

Љубов: Доколку сте во брак, подготвени сте со саканата личност отворено да разговарате на темата деца.

– Реклама –

Здравје: Проблеми со стомакот.

БИК

Работа: Избегнувајте претерување кога е во прашање вашата работа. Можно е да сте наклонети кон тоа да се „затрупувате“ со обврски.

Љубов: Вашето импулсивно однесување би можело да ви го загрози односот со партнерот. Наклонети сте кон караници.

Здравје: Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиите ви се слаба точка и поради тоа се чувствувате некако раздрмано.

Љубов: Не сте задоволни од својата работна ситуација. Не сте сигурни во своите чувства моментално.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

РАК

Работа: На полето работа многу малку работи зависат од вас. Можно е да не се чувствувате подотвени за големи промени.

Љубов: Делувате незаинтересирано иако само се плашите на саканата личност да и ги покажете чувствата.

Здравје: Главоболка.

ЛАВ

Работа: Можно е да имате впечаток и доста работи се против вас кога е во прашање работното поле.

Љубов: Можно е да сте љубоморни и да не ви е лесно да ја контролирате својата посесивност во односот со партнерот.

Здравје: Депресија е можна.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да бидете малку подипломатски настроени кога е во прашање вашето поле на работа. Избегнувајте караници.

Љубов: Сакате нова љубов иако со старата не сте расчистиле до крај. Пред вас е нестабилен период.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Потрудете се денеска да не се изложувате на работни ризици за да немате големи проблеми на ова поле.

Љубов: Можно е да чувствувате дека е време да се стави точка на вашиот однос со личноста која ви значи.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да се посветите на својата работа максимално. Избегнувајте проблеми поради недостаток на внимание и концентрација.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е мистериозна и не ви открива премногу за себе.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се со соработниците да најдете заедничко решение, да не работите се само на своја рака.

Љубов: Ве очекува период во кој може да имате мали љубовни проблеми во односот со партнерот.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува прилично поволен ден кога е во прашање полето работа. Задоволни сте од своите околности.

Љубов: Може да очекувате дека во односот со партнерот ќе успеете да остварите разбирање.

Здравје: Внимавајте на крвотокот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Склопување на договор на полето работа ви доаѓа. Ќе бидете задоволни од актуелните промени.

Љубов: Флертувате и подготвени сте да направите прв чекор за да дојдете до нова врска.

Здравје: Проблеми со нозете.

РИБИ

Работа: Продолжува добриот период во кој на работното поле ќе имате стабилност и осварување на целите.

Љубов: Се чувствувате добро крај партнерот со кој планирате брак и деца. Задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Добро ќе ви дојде диета.

Latest News

Деветнаесет години од мacaкpoт кај Љуботенски бaчилa

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен...

Адеми излегyвa од изолациja, се чека планот на МОН за yчeбната година

Министерот за образование и наука Арбр Адеми на својот фејсбук-профил објави дека е негативен на коронавирусот и дека од денеска им се враќа на...

Со пoкaчyвaњe на cтpyјaтa Заеви се богатат, а граѓаните ocиpoмaшyвaaт – Гpaбeжoт мора да зaпpe

Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во услови на пандемија, кога голем...

Paботодавачите бapаат итнo фopмирање влада

Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа треба да биде направено најдоцна...

Во Индија од Koвид-19 пoчинaлe 196 лeкapи, регистрирани 64.000 нoвoзaбoлeни

Индиското лекарско здружение соопшти дека од Ковид-19 до сега починале 196 лекари, а во отвореното писмо до премиерот Нарендра Моди, побараа соодветна нега за...

More Articles Like This