Дневен xopockоп за недела (2. август 2020)

Поврзано

Дневен хopocкoп зa чeтвpтoк (13. мај 2021)

ОВЕН Работа: Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите, но сте подготвени сега да се...

Бикoт ќe бидe гopд, Cтpeлeцoт ќe ycпee дa ги ocтвapи цeлитe

ОВЕН Пред вас е генерално добар ден за работа. Може да се потпрете на работните партнери и соработници. Се сомневате во...

Japeцoт ќe имa пapи зa ce, Вoдoлиjaтa ce плaши oд дoпoлнитeлни тpoшoци

ОВЕН Ако сте од оние кои сакаат се да знаат, едноставно прашајте ги соработниците што да работите. Можеби ќе имате некоја...
- Advertisement -

ОВЕН

– Реклама –

Работа: Не е поволен ден за работа. Потрудете се да не правите големи грешки за подоцна да не бидете незадоволни.

– Реклама –

Љубов: Доколку сте во брак, подготвени сте со саканата личност отворено да разговарате на темата деца.

– Реклама –

Здравје: Проблеми со стомакот.

БИК

Работа: Избегнувајте претерување кога е во прашање вашата работа. Можно е да сте наклонети кон тоа да се „затрупувате“ со обврски.

Љубов: Вашето импулсивно однесување би можело да ви го загрози односот со партнерот. Наклонети сте кон караници.

Здравје: Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиите ви се слаба точка и поради тоа се чувствувате некако раздрмано.

Љубов: Не сте задоволни од својата работна ситуација. Не сте сигурни во своите чувства моментално.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

РАК

Работа: На полето работа многу малку работи зависат од вас. Можно е да не се чувствувате подотвени за големи промени.

Љубов: Делувате незаинтересирано иако само се плашите на саканата личност да и ги покажете чувствата.

Здравје: Главоболка.

ЛАВ

Работа: Можно е да имате впечаток и доста работи се против вас кога е во прашање работното поле.

Љубов: Можно е да сте љубоморни и да не ви е лесно да ја контролирате својата посесивност во односот со партнерот.

Здравје: Депресија е можна.

ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се да бидете малку подипломатски настроени кога е во прашање вашето поле на работа. Избегнувајте караници.

Љубов: Сакате нова љубов иако со старата не сте расчистиле до крај. Пред вас е нестабилен период.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Потрудете се денеска да не се изложувате на работни ризици за да немате големи проблеми на ова поле.

Љубов: Можно е да чувствувате дека е време да се стави точка на вашиот однос со личноста која ви значи.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да се посветите на својата работа максимално. Избегнувајте проблеми поради недостаток на внимание и концентрација.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е мистериозна и не ви открива премногу за себе.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се со соработниците да најдете заедничко решение, да не работите се само на своја рака.

Љубов: Ве очекува период во кој може да имате мали љубовни проблеми во односот со партнерот.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува прилично поволен ден кога е во прашање полето работа. Задоволни сте од своите околности.

Љубов: Може да очекувате дека во односот со партнерот ќе успеете да остварите разбирање.

Здравје: Внимавајте на крвотокот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Склопување на договор на полето работа ви доаѓа. Ќе бидете задоволни од актуелните промени.

Љубов: Флертувате и подготвени сте да направите прв чекор за да дојдете до нова врска.

Здравје: Проблеми со нозете.

РИБИ

Работа: Продолжува добриот период во кој на работното поле ќе имате стабилност и осварување на целите.

Љубов: Се чувствувате добро крај партнерот со кој планирате брак и деца. Задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Добро ќе ви дојде диета.

Latest News

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

More Articles Like This