October 23, 2020, 12:36 am

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

Овен
Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите еден на друг. Ќе се преиспитувате за некои одлуки, но нема ништо големо да менувате. Негувајте ги контактите со познајниците и со пријателите од странство, во наредниот период тие ќе имаат огромно влијание врз вашиот живот.

Бик
Вие од ништо не сте задоволни во овој период! Не сте задоволни од состојбите на работа и размислувате да почнете промени на деловно поле. Не сте подготвени за компромиси кога станува збор за љубовта и сакате да бидете онака како што сте замислиле. Добро размислете дали сте во право или во прашање е вашето его.

Близнаци
Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема. Дали да ја прифатите понудата за работа или ќе останете на вашето работно место. Иако не ви се допаѓа нечие однесување, не можете да ги промените основните услови или одредени правила што ги диктираат вашите соработници.

Рак
Ве очекуваат неколку неодоливи понуди, па добро размислете што е најдобро за вас. На професионално поле ќе размислувате за вашата иднина, а време e и да направите нешто во врска со вашите цели. На емотивно поле, бидете поискрени со партнерот, откријте му ја вашата голема тајна, ќе наидете на разбирање од него.

Лав
Активен и комуникативен ден, средби, состаноци, телефонски повици… Нека не ве изненадува нервната раздразливост, тоа е нормално покрај толку ангажмани. Рационални сте во љубовта, а партнерот ја почитува таа особина кај вас. Можна е средба која одамна ја очекувате, од која ќе дознаете важни нешта.

Девица
Задачите, обврските или документите кои се значајни и важни за вас, не им ги доверувајте на други лица. Единствена личност на која треба да ѝ верувате сте вие самите. Додека вие детално ги анализирате нештата, други сакаат да ви направат сплетки и да ве спречат во остварувањето на вашиот професионален сон.

Вага
Би било идеално да можете да заминете некаде на одмор, барем накратко. Осамените Ваги на едно пријателство ќе гледаат со други очи. Оној што до вчера ви бил близок пријател, може да ви стане и емотивен партнер. Развивате силни емоции кон таа личност. Заводливо и романтично сте расположени кон неа.

Скорпија
На емотивно поле, ќе се двоумите како да се поставите во еден посебен однос. Партнерот ви „фрла“ провокации, а вие сте вљубени во него и избегнувате расправии. На професионално поле, за да функционирате на работа, ќе мора со доверба да се потпрете на другите колеги. Не ви се допаѓа тоа, но мора да биде така.

Стрелец
На емотивно поле, тешко ги покажувате чувствата поради разочарувањата што сте ги доживеале во минатото. Време е да се ослободите од минатото кое ве прогонува. На професионално поле, може да очекувате стабилност и шанса за постепено да напредувате. Финансиската ситуација станува сѐ подобра и подобра.

Јарец
Мали турбуленции на работа, но, вашата самодоверба ви дава сила и во овој момент. И покрај тоа што не сте во идеални околности во деловната сфера, факторот на среќа би можел да ве послужи денес. Слободните Јарци може да запознаат личност со која ќе имаат љубов до крајот на животот. Ќе бидете среќни.

Водолија
Може да се надевате на многу позитивни околности. Ќе ги докажете своите способности и посветеноста на работата. Преку интересна комуникација со една нова личност, полека доаѓате до зближување и флертување. Избегнувајте мрсна храна. Наместо да седите пред компјутерот, редно е физички да се активирате.

Риби
На деловно поле, работите нема да одат во очекуваниот правец. Очекувајте некои нагли конфликти и проблеми. Тоа ќе ви дојде како гром од ведро небо и во прв момент ќе ја разниша вашата професионална стабилност. На емотивно поле ве очекуваат големи изненадувања. Со саканата личност ќе имате искрен разговор.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This