October 23, 2020, 12:41 am

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат.

Љубов: За емотивна стабилнсот неопходен ви е контакт со партнерката, и инсистирате на интензивно дружење.

Здравје: Чувствителни коски.

БИК

Работа: Непланиран трошок ви го расипува расположението. Среќа сте тип кој што штеди и секогаш има пари.

Љубов: Не успевате да ги решите проблемите со парнерот, па поради тоа се дистанцирате.

Здравје: Солидно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пробувате да ги решите насобраните проблеми, но без успех.

Љубов: Среќа е полето во љубовта е одлично прикажано, па партнерот ви дава смисла во животот.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

РАК

Работа: Доброто расположение и работниот елан и натаму се на високо ниво.

Љубов: На ова поле ситуацијата е „мртво море“ и песимистични сте по прашање на промени на емотивниот статус.

Здравје: Менувјате го начинот на исхрана.

ЛАВ

Работа: Инвентивни сте и планирате нов пристап со стари работни проблеми.

Љубов: Поволен ден за ново познанство со личност која ќе ве заинтигрира.

Здравје: Коските се чувствителни, особено во пределот кај кичмата.

ДЕВИЦА

Работа: Незадоволни сте од финансиите што негативно влијае на работната мотивација.

Љубов: Размислувате кој е најбезболниот начин за прекин на врската.

Здравје: Проблеми со коските.

ВАГА

Работа: Упорно пробувате на колегите да им укажете на нов пристап на обврските, но тие се држат на стариот начин.

Љубов: Гледате што повеќе време да минете со партнерот.

Здравје: Проблеми со забите.

ШКОРПИЈА

Работа: На работа влијае нервоза поради лошите резултати. Емотивно не сте задоволни.

Љубов: Потребна ви е поддршка и разбирање од партнерот, но тоа не го рзбира.

Здравје: Внимавајте на повреди.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работната недела е полна со осцилации. Некои работи кои сте мислеле дека ќе ги сработите набрзина, тоа не го допуштаат.

Љубов: Не сте расположени за комуникација и средби со партнерот.

Здравје: Циркулацијата не е најдобра.

ЈАРЕЦ

Работа: Плановите и натаму не се одвиваат како што сте замислиле.

Љубов: Кога се емоциите во прашање размислувте за ново познанство со личност која цело време ви се појавува пред очи.

Здравје: Хронични проблеми со грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Новите проблеми бараат нови решенија и вие ги наоѓате.

Љубов: Имате потреба да се дистнацирате од партнерот, затоа што не го прифаќа најдоброто.

Здравје: Нервите ви се чувствителни.

РИБИ

Работа: Зборот проблеми не постои во вашиот речник. Максимално сте посветени на работните планови и успешно ги реализирате.

Љубов: Партнерот има впечаток дека претерувате и ја ограничувате слободата.

Здравје: Солидно здравје.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This