September 26, 2020, 9:19 am

Дневен xopockoп за вторник (4. август 2020)

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

Овен

– Реклама –

Работа: Денешниот ден може да биде малку тежок кога е во прашање полето за работа, па водете грижа да не правите грешки.

– Реклама –

Љубов: Доколку покажете доволно разбирање кон партнерот/партнерката се ќе се реши.

– Реклама –

Здравје: Проблеми со видот

БИК

Работа: Имате впечаток дека некои работи се одвиваат споро и чувствувате потреба да ги забрзате.

Љубов: Немојте за ништо да присилувате. Сигурни сте во своите чувства кон саканата личност и дајте им доволно време да сфатат што сакаат.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ве очекуваат проблеми на ова поле. Можете да се надевате на одличен ден во кој сите околности ќе ви одат во прилог.

Љубов: Добро се чувствувате додека флертувате со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Може да се опуштите!

РАК

Работа: Посветени сте на вашата работа и сакате да видите конкретни резултати од својот труд што побрзо.

Љубов: Пред вас има прилика за страствена средба со личност, со која веќе сте имале некој вид на врска. Можете да очекувате нови настани.

Здравје: Хронични проблеми.

ЛАВ

Работа: Посакувате да тргнете по друг пат за бизнис план бидејќи не се гледате повеќе на истото работно место.

Љубов: Ве очекува многу убава ситуација со саканата личност која ви е максимално посветена.

Здравје: Водете грижа за хормоните.

ДЕВИЦА

Работа: Се ослободивте од проблемите кои сте ги имале во минатото и сега сосема растеретено одите напред.

Љубов: Во текот на денешниот ден, можно е да запознаете многу интересна личност.

Здравје: Немате никакви проблеми со здравјето.

ВАГА

Работа: Пред вас е шанса да остварите успех на работното поле. Можете да чекате прилика за да се докажете.

Љубов: Сте постигнале голем успех бидејќи сте ги решиле сите несогласувања со саканата личност и сега може да се опуштите.

Здравје: Ви годи спортување.

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате стабилизација на работното место. Нема да имате никакви грижи, ни проблеми.

Љубов: Доколку сте во брак, пред вас е поволен ден за разговор околу проширување на семејството.

Здравје: Грижете се за стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред себе имате многу слободно време, воопшто нема да бидете оптеретени за работата. Ви годи ваквата атмосфера.

Љубов: Можете да се надевате на средба со личност за која долго сте размислувале.

Здравје: Без проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да се надевате на успешен ден доколку работите во угостителски сектор.

Љубов: Одлично ќе се чувствувате покрај вашиот партнер кој ви овозможува позитивна енергија во неограничени количини.

Здравје: Избегнувајте било какви пороци!

ВОДОЛИЈА

Работа: Многу сте способни и до израз доаѓа вашата снаодливост. Можете да очекувате дека ќе се изборите со потешкотиите.

Љубов: Нема да имате никакви промени во љубовниот живот, се останува исто.

Здравје: Кожата ви е многу чувствителна.

РИБИ

Работа: Многу сте директни и отворени во комуникацијата со луѓето од работното место.

Љубов: Неопходно е да го согледате вашето однесување кон партнерот пред да започнете да го осудувате за некои работи.

Здравје: Ќе ви годи масажа!

Latest News

ГТЦ пpoпaѓa – Дyќaнитe пoд клyч

Објект во распаѓање и над 80 затворени дуќани е сликата на Градскиот трговски центар која секојдневно ја гледаат жителите...

(ВИДЕО) Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе: 35 години Чкембари

Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе 35 години Чкембари

Beчepвa „Бeлa нoќ“ вo Cкoпje

Вечерва, по 16. пат, во Скопје ќе се одржи културната манифестација „Бела ноќ“. Една недела порано од вообичаеното на 10 локации (паркингот пред СРЦ Борис...

Божја волја: Од “уловена” икона на рибарот Томе до Манастир Рожденство на Пресвета Богородица

Легенди, народни верувања, раскажувања. Многу од нив сеуште се меѓу народот и истите од колено на колено се прераскажуваат. Ова раскажување е интересна случка...

Пoceбeн peжим на cooбpaќaj вo Скопје yтpe

На 27.09.2020 (недела) со почеток во 09.45 часот, во организација на Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ од Скопје, ќе се одржи...

More Articles Like This