August 10, 2020, 10:24 am

Дневен xopockoп за недела, 26.07.2020

Поврзано

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година. Овен Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на...

Дневен хороскоп за сабота (8. август 2020)

Овен - Реклама - Работа: Работата ви е приоритет и максимално сте посветени за остварување на добри резултати на ова поле. -...
- Advertisement -

Овен
Љубов:
Потребна ви е нечија искрена поддршка и разбирање. Чувството на емоционална блискост исто така поттикнува позитивно расположение и креативна енергија во вас.
Работа:
Бидете доволно внимателни пред лицето што ве обврзува за одредени услови во деловно-финансиската соработка.
Здравје:
Избегнувајте нездрава исхрана и лоши навики, опуштете се.

Бик
Љубов:
Изгледате вознемирени, полесно е да „обвинете“ некого за вашата емоционална состојба. Треба да се прилагодите на блиска личност.
Работа:
Ако повеќето соработници се спротивставуваат на вашите идеи и волја, нема потреба да инсистирате на вашите оригинални намери.
Здравје:
Во вечерните часови ќе уживате во излегување или пешачење.

Близнаци
Љубов:
Објаснете му на вашиот партнер дека сте поврзани со слични желби и афинитети и дека не треба да се двоумете пред заеднички предизвик. Проверете ја вашата среќа.
Работа:
Чувствувате креативна инспирација и позитивно делувате на вашата околина. Важно е да се вклучите на различни страни.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Рак
Љубов:
Нема причина „емоционално да го уценувате“ саканото лице, на таков начин вие постигнувате само спротивен ефект.
Работа:
Средбата или разговорот со една личност е добитна комбинација за вас, затоа прифатете ја идејата за деловно-финансиска соработка.
Здравје:
Слободно можете да ги прифатите предизвиците што ве поттикнуваат да се изразувате креативно.

Лав
Љубов:
Саканата личност изгледа многу инспиративна и знае како да ви го привлече вниманието, да стори сé што е потребно во име на взаемна среќа.
Работа:
Некој се обидува да наметне строги правила на однесување врз вас, но не можете да се помирите со разни ограничувања во деловното изразување.
Здравје:
Емоционалната афирмација во вас предизвикува нова сила.

Девица
Љубов:
Некој не е во состојба да ги исполни вашите емоционални очекувања, но со малку мудрост и трпеливост ситуацијата може да се промени.
Работа:
Соработниците го одобруваат вашиот начин на размислување. Важно е да се одржи добра позиција и успешно ниво на комуникација од различни страни.
Здравје:
Поттикнете позитивен начин на размислување и весел дух.

Терезија
Љубов:
Во средбата со саканото лцие, новите настани се добар повод за заедничка прослава. Се во склад со инспирацијата.
Работа:
Потпрете се на интуиција при донесување на конечна одлука. Вие сте под влијание на фактори на среќа, па ве очекуваат позитивни резултати.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

Скорпија
Љубов:
Работите за кои мислите дека се интересни, партнерот ги набљудува со одредена количина недоверба или одбивање.
Работа:
Вие се соочувате со нова дилема во деловните преговори. Сепак, нема причина да преземете ризици или да експериментирате.
Здравје:
Обидете се да постигнете подобра психолошка рамнотежа.

Стрелец
Љубов:
Во средбата со саканото лице, треба да покажете истенчен слух и „широк хоризонт“ за заеднички планови.
Работа:
Не ги решавајте грижите на другите луѓе, насочете го вниманието и креативната енергија кон постигнување на корисни цели.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часа здрав сон, опуштете се.

Јарец
Љубов:
Изгледате весели и добродушни. Имате романтично расположение, а партнерот искрено сака да ве задоволи.
Работа:
Имате можност да остварите двоен профит, под услов да настапувате професионално и сугестивно пред соработниците.
Здравје:
Потребен ви е поттик за добро расположение.

Водолија
Љубов:
Нема причина да се однесувате со премногу барања пред саканото лице. Покажете повеќе разбирање за нечија слабост и бидете искрени.
Работа:
Осмислете ги внимателно вашите перформанси и не дозволувајте некој погрешно да ги толкува вашите деловни интереси.
Здравје:
Ќе ви годи исхрана со витамини и повеќе течности.

Риби
Љубов:
Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, знаете да создадете романтична атмосфера и да привлечете нечие внимание.
Работа:
Вие одбивате да прифатите нечија улога во преговорите, не сакате да бидете надвор од главните настани на деловната сцена.
Здравје:
Посветете го слободното време на рекреација, ќе уживате во прошетка.

Latest News

(Фото) „Пpeименуван“ еден од нajcтарите манacтири во Пpилеп

Во центарот на Прилеп е поставена нова туристичка информативна табла Убаво е секој кој доаѓа во градот да знае што...

Се „coголува“ Шар Планина

Шар планина секојдневно е се пооштетена поради сечата на дрва од страна на неодговорни граѓани. Активистите и здруженијата се жалат бидејќи сечата на Шара...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто. Секој „редовен муштерија“ во...

Колку ја чини државата негyвaњeто на еден пaциeнт со „Koвид-19“?

„Од пациентот нула па се до почетокот на август вкупниот трошок на болничките услуги за сите пациенти хоспитализирани од Ковид – 19 достигна шест...

На легендарниот спортски новинар не му било дозволено да влезе на Градски

Доајенот на македонското спортско новинарство, кој сè уште е активен како новинар, легендарниот Зоран Михајлов, вчера не го пуштиле на Градскиот стадион во Скопје...

More Articles Like This