September 24, 2020, 11:20 pm

Дневен xopockoп за недела, 9 август 2020 година

Поврзано

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...

ДНЕВЕН XOPOCKOП

ОВЕН Задоволни сте од финансиите. Ви стигнува добивка која ви ги поправа расположението и ве инспирира. На партнерот му годи...
- Advertisement -

Дневен хороскоп за недела, 9 август 2020 година.

Овен

Работа: Можно е работниот партнер да не покажува доволно иницијатива, што на вас во овој момент не ви се допаѓа.

Љубов: Ќе ви се јави личност со која сте имале флерт во минатото.

Здравје: Водете грижа за бубрезите и бешиката.

БИК

Работа: Можно е на вашето работно место да владее фаза на големи промени и да барате начин да се прилагодите.

Љубов: Пробајте да разговарате за се што ве мачи искрено со вашиот партнер.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не е претерано поволен период за било какви промени на работното поле. Најдобро е се да остане по старо.

Љубов: Пред вас се убави настани со личност која неодамна сте ја запознале.

Здравје: Проблеми со тахикардија.

РАК

Работа: Не е претерано поволен ден за да се занимавате со приватна работа. Можно е да имате некои непредвидливи компликации.

Љубов: Вознемирени сте и имате чувство дека некој работи во врска со партнерот не се како што треба.

Здравје: Можни проблеми со стомакот.

ЛАВ

Работа: Пред вас се мали дилеми кои ќе ги разберете брзо него што мислите. Околностите на овој план ви одат во прилог.

Љубов: Можно е некогаш да делувате претерано нервозно во комуникација со саканата личност.

Здравје: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да имате некои неочекувани трошоци. Генерално денеска би требало повеќе да пазите на вашите финансии.

Љубов: Ако сте слободни, не сте посветени на барање нов партнер во овој период.

Здравје: Проверете ја штитната жлезда.

ВАГА

Работа: Пред вас е генерално многу поволен ден. Ќе имате среќа при работата која ќе ја работите.

Љубов: Ситуацијата на љубовен план е променлива и никако да остварите стабилна врска.

Здравје: Можно е да ве мачи лошо варење.

ШКОРПИЈА

Работа: Го покажувате својот интерес за нови работни проекти и го давате својот максимум на ова поле.

Љубов: Искрени сте кон личноста која ја сакате и од срце и го кажувате своето мислење.

Здравје: Можни проблеми со зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е решение на своите дилеми да пронајдете баш кога мислите дека е прекасно. Се конечно ќе дојде на свое место.

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност постои голема сличност во секој поглед.

Здравје: Чувствителност кај вратот.

ЈАРЕЦ

Работа: Можете да очекувате генерално мирен ден во кои нема да имате премногу обврски. Пред вас е интересен период.

Љубов: Можете да се надевате на многу убава врска со личност родена во знакот Рак или Бик.

Здравје: Нервна напнатост.

ВОДОЛИЈА

Работа: Време е да прифатите дека во некои работи сте грешеле повеќе него што сакате да признаете. Сега е време да се исправите.

Љубов: Иако повеќе пати сте биле разочарани во саканата личност, настојувате да и давате нови шанси.

Здравје: Здравјето е добро!

РИБИ

Работа: Многу поволен период за работа е пред вас, па потрудете се да го искористите на прав начин.

Љубов: Можно е да ви е тешко да се опуштите покрај саканата личност бидејќи имате лични несигурности.

Здравје: Ве мачат хронични проблеми.

Latest News

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

Полицијата бpyтално на секој чекор тeпa граѓани, МВР молчи

Ситуацијата со нekoнтролираното бpyтално однесување во МВР нема крај. По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола молчи, вечерва нов инцидeнт со исти исход...

Двајца полицajци тешко повpeдeни, зaвршиле во бoлницa

Двајца полицaјци од СВР Велес се потешко повpeдeни вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нaпaднати од дрвokрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците...

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби...

More Articles Like This