September 26, 2020, 10:19 am

Дневен xopockoп за понеделник (3. август 2020)

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Можно е да успеете да остварите успех кој го сакате веќе долго време. Конечно, ќе бидете наградени за својот труд.

Љубов: Ви доаѓа шанса да остварите ново познанство. Подготвени сте за љубовна врска во која уживате.

Здравје: Чувствително варење на храната.

БИК

Работа: Поволен ден за почеток на нова работа. Може да очекувате позитивни промени на разговор за работа.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во своите одлуки на љубовното поле.

Здравје: Без големи проблеми

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе имате големи трошоци денеска. Не ви е поволен ден за финансии, и избегнувајте било какви ризици.

Љубов: Очекувајте дека ќе ви годи некое време да не влегувате во нова врска.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

РАК

Работа: Концетрацијата би можела да ви биде ослабена во следниот период, па затоа ќе бидете наклонети кон проблеми.

Љубов: Помеѓу вас и партнерот има доста несогласувања.

Здравје: Низок притисок.

ЛАВ

Работа: Можно е да сте нетрпеливи и работната ситуација да не ви е сосема стабилна поради лошите одлуки кои сте ги носеле порано.

Љубов: Можно е моментално да барате нови познанства. И натаму се надевате на помирување со поранешната љубов.

Здравје: Проблеми со нервоза.

ДЕВИЦА

Работа: Доаѓата до важни информации кое на работното поле би можеле да направат пресврт на сите случувања.

Љубов: Очекувајте интересна ситуација кога е во прашање вашето емотивно поле.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

ВАГА

Работа: Поволен ден за патување или за некој договор околу соработка на далечина. Добри вести наскоро доаѓаат до вас.

Љубов: Добро се сложувате со Стрелец кој ви носи многу позитивна енергија во животот.

Здравје: Нема проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е шанса да напредувате на работа. Време е да ги покажете своите способности на ова поле.

Љубов: Ќе уживате во опуштена атмосфера. Саканата личност ви дава максимум од своето внимание и убаво ви е.

Здравје: Имате многу енергија.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вашите идеи ќе бидат добро прифатени. Работата ви оди од рака. Задоволни сте од она што сте го постигнале.

Љубов: Саканата личност ви е посветена и убаво ви е кога сте заедно. Можно е да размислувате за брак.

Здравје: Чувајте го здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да се надевате на добри вести и да чувствувате дека сте подготвени да правите работни промени.

Љубов: Уживате во убав ден и се чувствувате подготвени за некој сериозен чекор со саканата личност.

Здравје: Поволен период за здравјето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви доаѓа шанса да покажете дека сте подготвени да одите понатаму. Во работната смисла може да напредувате.

Љубов: Подготвени сте за нови познанства и за љубовни промени. Лесно склопувате познанства.

Здравје: Ќе ви годи рекреација.

РИБИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ќе ви се отвори можност за некоја нова соработка.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека има сериозни намери и дека сака заедница со вас.

Здравје: Ќе ви годи внесување на свежо овошје и зеленчук.

Latest News

МОН: Нaциoнaлнaтa плaтфopмa дocтaпнa зa yчeницитe и зa poдитeлитe, пoceтeтe ja

Ги повикуваме директорите на училиштата коишто не го сториле тоа, да го забрзаат процесот и да ги испратат лозинките...

Митко Јанчев сака да биде лидер како Зоран Заев: Дај Боже сите да бидеме како Заев

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, чиј член се уште е, на трибина зборуваше за тоа каков лидер сака да...

Филипче е нajнecпocoбниoт миниcтep зa здpaвcтвo вo Европа нa чиja oдгoвopнocт ce нaд ceдyмcтoтини пoчинaти гpaѓaни

Манипулацијата е единствена реторика што и остана на Владата во несправувањето со коронавирусот, а министерот за зараза е најнеспособниот министер за здравство во Европа...

Елена Ристеска: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. Пејачката гостуваше во естрадниот магазин...

Шaнca зa живoт: Зa пpвпaт во Македонија во „Аџибaдeм Cиcтинa“ извeдeнa фoнтaнoвa oпepaциja кaj дeтe

Фонтанова операција кај дете е изведена месецов во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Оваа интервенција е прва ваква операција во земјава, а се изведува кај...

More Articles Like This