November 30, 2021, 11:43 pm

Днeвeн хopocкoп зa втopник (24.08.2021)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Денешниот ден ви носи многу стрес на работа. Важно е да бидете подготвени да се соочите со проблеми.

Љубов: Сакате емоционална промена, но немате доволно иницијатива.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини и течности.

БИК

Работа: Можете да очекувате стабилна ситуација на полето на работата. Денешниот ден ви поминува без поголеми проблеми.

Љубов: Ако се препуштите на чувствата, ќе уживате со саканата личност.

Здравје: Грижете се за вашите очи.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве чекаат промени во деловниот план, време е да прифатите дека околностите се уште се менуваат.

Љубов: Полека се ладите од некој од вашите најблиски и имате впечаток дека вашата врска нема да може да биде иста како порано.

Здравје: Побавно варење.

РАК

Работа: Ќе имате можност да ги реализирате промените што ги сакате на ова поле. Ќе бидете задоволни со исходот од деловната ситуација.

Љубов: Не ги потиснувајте чувствата, време е да се справите со вашите потреби.

Здравје: Респираторни проблеми.

ЛАВ

Работа: Можно е да дојде време да донесете одлука за промена на работното место.

Љубов: Ве очекува стабилна ситуација со партнерот. Може да се каже дека вие двајца сте на вистинскиот пат.

Здравје: Зголемете го внесот на храна што содржи железо.

ДЕВИЦА

Работа: Ова не е добро време за големи ризици кога станува збор за бизнис. Избегнувајте повисоки трошоци денес.

Љубов: Многу сте посветени на партнерот и важно ви е да се чувствува добро покрај вас.

Здравје: Јадете поредовно.

ВАГА

Работа: Може да се надевате на позитивни околности кога станува збор за бизнис. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Имате шанса да влезете во љубовна врска која ќе ви стане многу важна, на долг рок.

Здравје: Би ви годела физичка активност.

ШКОРПИЈА

Работа: Добар ден е да започнете нов бизнис. Во принцип, денес ве очекува позитивно влијание врз судбината.

Љубов: Ве очекува голема љубов со нова личност која доаѓа во вашиот живот некако неочекувано, без најава.

Здравје: Немате здравствени проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате можност да ги покажете своите способности на деловно поле. Подготвени сте да продолжите напред.

Љубов: Ако имате планови за да живеете со вашиот партнер, ќе бидете задоволни од вашиот однос.

Здравје: Здравјето е добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе имате среќа на деловно поле. Можете да очекувате многу добри промени да започнат наскоро.

Љубов: Ви се додворува личност која не предизвикува претерано силни емоции во вас. Не сте подготвени да се поврзете сега.

Здравје: Занимавајте се со спорт!

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува значително подобрување во областа на заработката. Ќе бидете многу задоволни од новите околности на ова поле.

Љубов: Станувате заинтересирани за личноста што ја среќавате во вашата блиска околина.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РИБИ

Работа: Добар ден е за промени во областа на работата, па затоа е важно да се фокусирате на тоа.

Љубов: Среќни сте и сакани – ако имате партнер, среќни сте покрај него. За слободните Риби, добар ден е за нови познанства.

Здравје: Се чувствувате одлично.

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...

More Articles Like This