September 28, 2021, 10:51 am

Днeвeн хopocкoп зa втopник (3. август 2021)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Доколку сте планирала службено патување може да очекувате мали одложување.

Љубов: Доаѓа време во кое ќе имате прилика да решите некои проблеми со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БИК

Работа: Долго очекуваната работна соработка наскоро ви доаѓа. Пред вас е фаза во која ќе имате успех.

Љубов: Денеска сте посветени на семејството. Љубовта не ви е приоритет.

Здравје: Размислете за диета и слабеење.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работното поле и пробувате да најдете некое решение за промена на работното место.

Љубов: Ги преиспитувате своите чувства кон саканата личност. Потребно е време да ги покажете.

Здравје: Проблеми со очите.

РАК

Работа: Чувствувате дека може да остварите повеќе од што другите го очекуваат од вас.

Љубов: Можно е засега да имате само пријателски однос со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со нервоза и несоница.

ЛАВ

Работа: Секогаш може да се потпрете на своите искрени колеги и сорабтници кои до сега не ве изневериле.

Љубов: Многу сте шармантни и многу лесно може да освоите личност која ви се допаѓа, верувате во себе и тоа е најважно.

Здравје: Нервниот систем е чувствителен.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате позитивен исход на ситуацијата на ова поле. Можно е да сте биле малку загрижени, но без причина.

Љубов: Убаво ви е кога сте заедно и размислувате за заеднички живот и брак.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ВАГА

Работа: Генерално сте задоволни од работата и околностите во кои се наоѓате. Не сакате промени на работа.

Љубов: Посветени сте на својот партнер и уживате кога сте заедно. Денешниот ден го минувате во атмосфера полна со љубов.

Здравје: Проблеми со коските.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте дека некои работни проблеми доста лесно ќе ги разрешите во следните денови.

Љубов: Сакате да и ги покажете на саканата личност своите искрени чувства и моменталниот период е поволен за такво нешто.

Здравје: Пад на имунитетот е нагласен.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој ќе морате да вложите доста од енергијата во работата за да бидете задоволни од резултатите.

Љубов: Можа да имате интересна средба со личноста која ви значи.

Здравје: Болки во стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доажате до нови сознанија и можности на работното поле. Наскоро ќе ви се отвори шанса за напредок.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која ќе покаже дека е сосема поинаква од другите.

Здравје: Минлива настинка.

РИБИ

Работа: Олеснување на полето финансии наскоро ве очекува, а со самото тоа и вие подобро ќе се чувствувате.

Љубов: Приоритетот ви е со саканата личност да направите план за во иднина. Сакате некои работи јасно да се дефинираат.

Здравје: Добро здравје.

Latest News

Д-р Петличковски: Тpaтa дoзa нeмa да coздaде кoлeктивeн имyнитeт – сѐ yштe имa лyѓe кoи нe пpимилe нитy eднa

Директорот на Институтот за имунологија Александар Петличковски вели дека третата доза нема да помогне во зголемување на колективниот имунитет...

More Articles Like This