ДОАЃА НЕВРЕМЕ СО ГРМЕЖИ И ГРАД: Погледнете кои градови ќе бидат најпогодени

  • August 29, 2016

До утре ќе се задржи стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР.

dozd-cador-2-640x396

Од таму велат дека вo среда попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи.

Во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,  кога ќе има и услови за локално појава на невреме со град.

uhmr-soopstenie

Претходно «
Следно »