Доаѓа невpeme: Следува драстична промена – метеоролозите со најнови информации

Поврзано

- Advertisement -

Попладне претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Утре и во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

Прогноза за 14.05.2021
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 20°C до 29°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови.

Прогноза за 15.05.2021
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 17°C до 25°C
Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 16.05.2021
Минимална температура: 7°C до 11°C
Максимална температура: 15°C до 24°C
Променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Latest News

Tpaгедија во штипско: Пронајден починaт 38 годишен маж во близина на Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР-Штип се вели...

More Articles Like This