ДОБРА ВЕСТ ЗА КОРИСНИЦИТЕ НА ВИБЕР: Се воведува нова функција што ќе ја обожавате

Поврзано

Додека се полемизира за 5G, веќе се развива 6G

Експертите разговараат за можностите за нов стандард за мобилни комуникации – 6G, кој ќе ги обедини индустриските и секојдневните...

НАСА со ново откритие – Планета што гравитира околу ѕвезда “близу” до Земјата

НАСА соопшти дека открила планета која орбитира околу ѕвезда близу до нас. Новата планета е со големина на Нептун....

(Фото+Видео) Опел ја претстави новата генерација на моделот Мока

Опел Мока достигна скоро еден милион единици за седум години производство, а сега добива ново и исклучително издание. Втората генерација...
- Advertisement -

Viber објави дека за сите четови воведува нова функција, која може да биде доста корисна. Станува збор за „пораки што исчезнуваат“.

Претходно достапна исклучиво во тајните четови, оваа функција наскоро ќе им овозможи на сите корисници да постават тајмер за текстуални пораки, фотографии, видео клипови или било кој друг фајл да иcчезне по само неколку секунди, минути, часови или дури и денови.

За да се подеси порака што исчезнува, корисникот би требало да:

* Притисне на иконата во облик на часовник на дното на четот и да избере временски период после кој пораката би требало да биде избришена.

* Напише или подготви порака и испрати до примателот.

Автоматското одбројување до бришење на содржината започнува оној момент кога примателот ќе ја прегледа пораката. Исчезнатата порака во сите 1 на 1 четови на Viber ја зајакнува својата позиција како најбeзбедни пораки за размена во светот, се вели во соопштението на оваа компанија.

Latest News

Владата на Заев и Филипче без никаква јавна дебата и консултација , вчера потпишале одлука за прифаќање на неиспитаната вakцина против Koвид 19

Германија, Франција, Италија и Холандија потпишале договор за идна набавка на 300 милиони дози од вакцината против коронавирус која...

Важно – Утре дeжуpни ќе бидат овие билетарници на ЈСП во Скопје

Утре, среда, 15 јули, дежурни ќе бидат три билетарници на ЈСП. Од 7 до 19:30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче,...

ЈО – Итнo и со приоритет се постапува по индиции за извршени кpивични дeлa поврзани со изборите

Итно и со приоритет се постапува по индиции за извршени кривични дела поврзани со изборите, при што известувањата веднаш се проследуваат до соодветните основни...

Тeшкa coобрaќaјкa во тетовско, зaгинa мотоциклист

Мотоциклист загина во сообраќајна несреќа која се случила вчера на локалниот пат с.Палатица – Желино. Во несреќата учествувале автомобил „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управуван...

Teлoтo го зaвиткaл во вреќи и ќебе, па го фpлил – Кpивичнa за скопјанец кој ја y6ил партнерката

Единицата за насилен криминал на СВР Скопје при Бирото за јавна безбедност до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против И.Е.(36)...

More Articles Like This