ДОДЕКА ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ ТЕРААТ КАМПАЊА: Никола Димитров „ујдисан“ по скопските локали до раните утрински часови

Поврзано

Дијаспората со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Јане Мавчев од Мелбурн Австралија преку својот Фејсбук упати видео порака до граѓаните...

Благојчо Ѓорѓиев: Оваа моја слика ја користеа додека да си ја остварат целта, денес за нив сум Шуто и Рогато

„Оваа моја слика се користеше за повикување на граѓани што помасовно да излезат на протести против владеењето на Груевски,...

(Фото) Манчевски збунет, го критикуваше проектот на ВМРО-ДПМНЕ, а истиот го имаат во нивната програма….

Изгубениот министер во заминување Дамјан Манчевски, кој го критикуваше проектот на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Дигитална агенција и тврдеше...

Откако со Заев ја yjдисаа државата, прекројувајќи и го името по свое, името на министерот за надворешни работи Никола Димитров беше во игра како еден од главните фаворити за претседателската кандидатура кај владеачката гарнитура, пишува порталот „Вистина.мк“

Арно ама, како што обично бива кај СДС, едно се зборува друго се мисли, а трето излегува, така и Димитров извиси. Дали шефот се премисли или никогаш и сериозно не го есапеше, туку само му беше добра мамка и покритие за она што подоцна го сервираше како свое мнение за претседателско решение, знае само Заев – додаваат од порталот.

Веројатно затоа Никола Димитров исто како и Шеќеринска е отсутен од претседателската кампања на социјалдемократите. Од кумановско Нагоричане и Агино село до струмичко Муртино и Босилево, никаде го нема во кампањата на Стево!

Ама затоа Димитров со гордост може да се пофали дека го има по скопските локали! Последен пат виден вчеравечер, или поточно, денес рано наутро, околу два и пол по полноќ, во скопскиот ноќен клуб „12 -12“.

Веројатно затоа Никола Димитров исто како и Шеќеринска е отсутен од претседателската кампања на социјалдемократите. Од кумановско Нагоричане и Агино село до струмичко Муртино и Босилево, никаде го нема во кампањата на Стево!

Ама затоа Димитров со гордост може да се пофали дека го има по скопските локали! Последен пат виден вчеравечер, или поточно, денес рано наутро, околу два и пол по полноќ, во скопскиот ноќен клуб „12 -12“.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести