ДОДЕКА СЕ ЗАМАЈУВА ЈАВНОСТА, СДСМ СО „КРВАВИ ТЕНДЕРИ“ ГО КРАДЕ НАРОДОТ: Зоран Заев е единствениот политичар во Република Македонија кој прифати да се откаже од името и Уставот

Поврзано

На граѓаните им е доста од лaжни ветувања

Утринава, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните...

„Доста е од рeкeтаpи, сакаме oбнoвa“

Победата е очигледна. Доста беше рекет и криминал. Обновата доаѓа! #ВМРОДПМНЕ #МАКЕДОНИЈА https://www.facebook.com/vmro.dpmne.16/posts/1964397673696828

Јанушев и Мицкоски во Кpивa Паланка – Заев и СДСМ се зaглaвeни во минатото

Луѓето не се задоволни од секојдневието, не се задоволни од ова политичко мочуриште наметнато од ова раководство на СДСМ...

СДСМ се фатени во криминал и затоа пратеникот Костадин Костадинов во панични прес-конференции кажува лаги и манипулации, изјави денеска Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

За само неколку дена на виделина излегоа криминали од над 45 милиони евра, пари на граѓаните кои СДСМ сака преку наводни иновации и крвави тендери да ги испумпа во џебови или фирмите блиски до СДСМ – вели Стоилковски.
Стоилковски додаде дека доколку Костадинов сака да говори за криминал, нека го праша колегата Локвенец како успеа да добие грант, за набавка на опрема за наводна иновативност на неговата печатница.

Кога зборува за криминал, се прашал ли Костадинов како Венко Филипче дозволи анонимна човек фирма да учествува како единствен понудувач на тендер дебел 35 милиони евра? Или како вицепремиерот вели дека неговите компании се самостојни а потоа им нареди да се повлечат од доделениот грант? Може и советничката на Заев да објасни дали снашката ја основала фирмата за да добие 330 000 евра по препорака на свекрвата. Впрочем Костадинов и самиот е сведок на криминали кои се правеа со години во општина Струмица, во која неговиот лидер и сограѓанин Заев бараше поткуп од 200 илјади евра за државно земјиште да биде уплатено во менувачницата на семејниот клан – потенцира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.
Стоилковски истакна дека ова што се случува во Македонија е класичен грабеж!

Го сотреа секој денар на граѓаните, а милионите евра што ги ставаат на сметките ги покриваат со продажба на највисоките државни и национални интереси – рече тој.
Гласноговорникот на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека Зоран Заев е единствениот политичар во Република Македонија кој прифати да се откаже од името и Уставот и да ги прифати грчките црвени линии, додавајќи дека ова ќе остане запишано во историјата.

Стоилковски смета дека потребни се реформи и економски прогрес, а не распродажба на македонската историја, традиција и култура. Заробениот правен систем ја држи Република Македонија надвор од евроатланските структури кои не ги покрива ниту предавството на националните интереси.

Република Македонија со ваква криминална власт не може да оди напред. Манипулациите за каква било амнестија на криминалите на Заев и картелот на власт не минуваат. Ќе има одговорност за се што украдоа. Колку побрзо заминат, толку побрзо Македонија ќе оди напред и Македонија ќе победи вели Стоилковски.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести